• $8,2854
  • €9,7169
  • 502.986
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
22 Şubat 2020 Cumartesi 10:03 | Son Güncelleme:

Ukrayna'da, Dinyeper Nehri üzerinden geçecek köprü ihalesini Türk firması kazandı

Ukrayna'da, Dinyeper Nehri üzerinden geçecek köprü ihalesini Türk firması kazandı

Ukrayna'nın Zaporojye şehrinde, Dinyeper Nehri üzerinden geçecek olan ve 2004 yılından beri tamamlanamayan köprü inşaatının ihalesini Türk inşaat firması "Onur İnşaat" aldı.

Ukrayna'nın Zaporojye şehrinde, Avrupa'nın en büyük dördüncü nehri olan Dinyeper Nehri üzerinden geçecek olan köprü inşaatının ihalesini Türk inşaat firması "Onur İnşaat" aldı.

DHA'nın aktarmış olduğu habere göre, Ukrayna Karayolları İdaresi'nden yapılan açıklamada, köprü inşaatı ihalesinde Onur İnşaat'ın, en düşük fiyatı vererek ihaleyi kazandığı bildirildi. İhaleyi kazanan firmanın, sözleşme tarihinden itibaren en geç dört yıl içinde inşaatı tamamlaması gerekiyor.

Ukrayna'nın başkenti Kiev'i ülkenin güneydoğusuna bağlayacak olan büyük karayolu inşaatının önemli unsurlarından biri olan köprünün inşasına, 2004 yılında başlanmış, fakat sürekli hükümetlerin değişmesi ve ihtilallerin meydana gelmesi nedeniyle, köprünün inşası tamamen durdurulmuştu.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski, geçen yıl cumhurbaşkanı seçilmesinden kısa bir süre sonra bölgeye yaptığı ziyarette, sadece ayakları inşa edilmiş olan köprünün en kısa sürede tamamlanması talimatını vermişti.

<p>Editör:</p><p><a href='#0'>ayse.tunali@turkmedya.com.tr</a></p><p>İYİ Parti'li Buğra Ka

27 Ekim 2020 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bağışıklığı güçlendiren kış besinleri

Batmanlı girişimci devlet desteğiyle kurduğu tesiste ilk mantar hasadını yaptı