• $7,8618
  • €9,3117
  • 483.837
  • 1210.41
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Temmuz 2020 Perşembe 12:56 | Son Güncelleme:

Ukrayna'da bir rehine krizi daha! Polisi rehin aldılar

Ukrayna'da bir rehine krizi daha! Polisi rehin aldılar
IHA

Ukrayna'da hırsızlık suçlamasıyla gözaltına alınmak istenen bir kişi bir Ukrayna polisini rehin alarak elindeki bombayı patlatma tehdidinde bulundu.

Ukrayna’da bir haftada ikinci kez rehine krizi yaşanıyor. Ukrayna’nın Poltava Oblastı’nda bulunan Poltava şehrinde polisler tarafından hırsızlık şüphesiyle bir kişi gözaltına alınmak istenirken şüpheli tarafından polis rehine alındı. Polisin kendisini tutuklaması sırasında polislerden birini rehin alan şüpheli yanındaki RGD-5 tipi el bombasını çıkardı. Diğer polisler rehine krizinden sonra geri çekilmek zorunda kaldı. Şüpheli el bombasını patlatma tehdidini sürdürürken polis tarafından ikna çalışmalarına devam ediliyor. Poltava şehrine özel harekat polisleri sevk edilirken saldırganın tutuklanmayı reddettiği ve polislerin kendisini rahat bırakmasını talep ettiği öğrenildi. Saldırganın ayrıca bir otomobil istediği ve güvenli bir şekilde bölgeden uzaklaşmak istediği öğrenildi. Rehin kriziyle Ukrayna polisinin ikna çabaları devam ederken olayın yaşandığı cadde ve sokakların boşaltıldığı açıklandı.

Ukrayna'da bir kişi yolcu otobüsünde 20 kişiyi rehin aldı

Ukrayna’da 2 gün önce başka bir bombalı saldırgan yolcu otobüsünde bulunan 13 yolcuyu rehin almış ve 12 saat sonra ikna edilerek rehineler kurtarılmıştı.

<p>Kocaeli'de facianın eşiğinden dönüldü. Özel halk otobüsünden durak dışında inmek isteyen bir yolc

Facianın eşiğinden dönüldü: İstediği yerde inemeyen sürücü seyir halindeki otobüsün frenine bastı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

Geleneksel okçuluğa katkı için üniversitedeki atölyesinde eski usulle yay üretiyor