• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
31 Temmuz 2014 Perşembe 14:13 | Son Güncelleme:

Ukrayna, vatandaşlarından ‘savaş vergisi‘ alacak

Ukrayna, vatandaşlarından ‘savaş vergisi‘ alacak

Ukrayna parlamentosu, vatandaşların gelirlerinden geçici olarak "savaş vergisi" alınmasına ilişkin kanun değişikliğini onayladı.

Ukrayna parlamentosu "Verhovna Rada"nın bugün yapılan kapalı oturumunda, Başbakan Arseniy Yatsenyuk hükümeti tarafından hazırlanan ve bir önceki görüşülmesinde onaylanmayarak Yatsenyuk'un istifasını sunmasına neden olan vergi kanununa yapılacak değişiklikler görüşüldü.

Yapılan oylamada milletvekilleri, Ukrayna vatandaşlarının gelirlerinden yüzde 1,5 oranında "savaş vergisi" kesintinin yapılmasına ilişkin kanun değişikliğini onaylandı.

Ukrayna bütçesine yaklaşık 240 milyon dolar gelir sağlayacak "savaş vergisi", 1 Ocak 2015 tarihine kadar yürürlükte kalacak.

Ukrayna Parlamentosunda geçen haftalarda görüşülen kanun değişikliği, koalisyon ortakları Reformlar İçin Demokratik İttifak (UDAR) Partisi ile aşırı sağcı Özgürlük (Svoboda) Partisi tarafından desteklenmemiş ve partiler koalisyondan çekildiğini açıklamıştı. Ukrayna Başbakanı Yatsenyuk, koalisyonun dağılmasının ardından parlamento kürsüsünden yaptığı konuşmasında istifasını sunmuştu.AA

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Bingöl'den kalkan ve Bitlis'in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan

Şehitlere dualarla veda... Başkan Erdoğan konuştu

Antalya'daki yerleşik yabancılarKovid-19 aşısının ilk dozunu yaptırdı

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Bağdat'ta

Türk Kızılay Irak Delegasyonuna ait fırında üretilen ekmekleri mültecilere dağıttı