• $9,5022
  • €11,0506
  • 548.708
  • 1519.25
30 Eylül 2021 Perşembe 17:22 | Son Güncelleme:

Ukrayna, Rusya'ya karşı Türkiye'ye sığındı: Başkan Erdoğan'dan yardım istediler...

Ukrayna, Rusya'ya karşı Türkiye'ye sığındı: Başkan Erdoğan'dan yardım istediler...
AA

Ukrayna, Rusya'nın tutukladığı Ukraynalıların serbest kalması için Başkan Erdoğan'dan destek istedi. Ayrıca Kuleba, Başkan Erdoğan'ın Putin'den ricada bulunmasını da talep etti.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin, Rusya'nın tutukladığı Ukrayna vatandaşlarının serbest bırakılması için Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan destek istediğini açıkladı.

AA'da yer alan habere göre; Kuleba, düzenlediği basın toplantısında, Zelenskiy ve Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler (BM) 76. Genel Kurulu'na katılmak üzere bulundukları New York'ta birebir ve delegasyonlar kapsamında uzun görüşmeler gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

Kuleba, görüşme sırasında Zelenskiy'nin Erdoğan'a, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Neriman Celal'in de aralarında olduğu 450 kişilik Ukraynalı tutukluların listesini verdiğini söyledi.

Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den onlar için ricada bulunmasını istediklerini belirten Kuleba, Ukraynalıları Rus hapishanelerinden kurtarmak zorunda olduklarını ifade etti.

<p> </p>

CHP-HDP ortaklığı... Çatlak kapıda mı?

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu