• $7,4837
  • €9,0398
  • 441.983
  • 1556.77
08 Ocak 2021 Cuma 03:14 | Son Güncelleme:

Türkiye'ye sağlık seferi... Kosova'da yaralanan 4 kişi getirildi

Türkiye'ye sağlık seferi... Kosova'da yaralanan 4 kişi getirildi

Kosova'da bir restoranda meydana gelen patlamada yaralanan 4 kişi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla dün İstanbul'a getirildi.

Kosova’nın güneydoğusunda yer alan Ferizovik şehrindeki restoranda üç gün önce meydana gelen patlamada, 41 kişi yaralandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaralı 4 Kosova vatandaşının tedavileri için Türkiye’ye getirilme talimatını verdi. Yaralı Genc Sopa (46) ile Edon Bekteshi (35) Sağlık Bakanlığı’nın ambulans uçağı ile İstanbul Atatürk Havalimanı’na getirildi. Yaralılar Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’ne nakledildi.

JET HIZIYLA YARDIM

Kosova Sağlık Bakanı Armend Zemaj, durumu ciddi olan yaralıların tedavilerinin ardından Kosova’ya sağlıklı bir biçimde dönmelerini umduğunu belirterek, “Vatandaşlarımızın ve hastalarımızın iyileşmesi için en iyi şekilde ve en kısa sürede yardım ettikleri için Türkiye halkına ve hükümetine teşekkür ederiz” dedi. Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, “Büyükelçiliğimize yapılan yardım talebini makamlarımıza aktardık. 4 hastayı Türkiye’ye gönderiyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kosovalı dostlarımız ile bugün de dayanışmamızı gösterebildik” dedi. 

<p>Angela Merkel’in partisi Hristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin genel başkanlığına seçilen A

Türk dostu Armin Laschet kimdir?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Haftanın yalanları

Karadeniz somonuna Japon ilgisi! Önce Vietnam'a, oradan Japonya'ya gidiyor