• $7,8118
  • €9,2703
  • 482.693
  • 1211.51
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Şubat 2020 Pazar 18:35 | Son Güncelleme:

Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi paylaştı... İtalya'daki koronavirüs alarmında son durum!

Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi paylaştı... İtalya'daki koronavirüs alarmında son durum!

Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş 2 kişinin hayatını kaybettiği İtalya'daki koronavirüs tehlikesiyle ilgili son durumu aktardı.

Avrupa'da koronavirüs vakalarının en çok görüldüğü İtalya'da alarm seviyesi en üst düzeyde yaşanıyor. 2 kişinin hayatını kaybettiği, 132 kişide koronavirüs tespit edildiği ülkede salgın birinci gündem maddesi oldu.

Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş sosyal medya hesabından İtalya'daki koronavirüs tehlikesiyle ilgili son durumu aktardı.

Paylaşımında İtalyan gazetelerine manşetlerinde koronavirüse yer verildiğine dikkat çeken bir görsel paylaşan Göktaş şu ifadeleri kullandı:

#Koronavirüs vakalarında Avrupa’da 1., dünyada 5. sırada olan İtalya’da önlemler arttı. İki kişinin vefatının ardından 11 kasabaya giriş-çıkış yasağı geldi. Kuzeyde üç bölgede okul ve üniversitelerde eğitime ara verildi. Serie A’da 3 maç ertelendi. Virüslü kişi sayısı şu an 132.

'KORKUDAKİ ARTIŞI SOMUT BİÇİMDE HİSSETTİM'

İtalya’daki toplam 132 #koronavirüs vakasının 26’sı yoğun bakımda. Korkudaki artışı bugün somut biçimde hissettim. İnsanlar bu meseleyi konuşuyor. Esnafın kaygısı da tırmanışta. Tehlikeyi asgari hasarla atlatmak için bu işi ciddiye almak gerektiğinin herkes farkında.
 

İTALYA'DA KORONAVİRÜS SALGININDA ÖLENLERİN SAYISI 3'E YÜKSELDİ

İtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi.

Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borelli, düzenlediği basın toplantısında, ülkede Cuma gününden bu yana hızla yayılan Kovid-19 salgınından etkilenenlere ilişkin son bilgileri paylaştı. 

Kovid-19 salgınının en çok etkilediği ülkenin kuzeyindeki Lombardiya Bölgesi'nde bir ölümün daha kayıtlara geçtiği bilgisini veren Borrelli, yeni tip koronavirüsün ülkede şu ana kadar toplam 152 kişiye bulaştığını, bunlardan 3’ünün yaşamını yitirdiğini, son ölen kişinin Cremona kentinden olduğunu dile getirdi. 

Borrelli, 149 hastadan 25'inin yoğun bakımda tedavi gördüğünü, en çok vakanın 110 hastayla Lombardiya Bölgesi'nde olduğunu belirterek, hastalığı ülkeye taşıyarak yayılmasına yol açan "ilk kişi ya da kişilerin" halen tespit edilemediğini söyledi. 

Lombardiya Bölgesel Yönetimi'nin sağlık işlerinden sorumlu üyesi Giulio Gallera da ölen kadının aynı zamanda kanser hastası olduğunu belirtti.

Kovid-19 salgınının, ülkenin kuzeyindeki bölgelerde hızla yayılması sebebiyle birçok kentte eğitim ve öğretime bir haftalığına ara verildi. Milano'nun Duomo Katedrali başta olmak üzere pek çok kilisenin de kapatıldığı bildirildi.

 

<p>Azerbaycan ordusunun topraklarını Ermenistan işgalden kurtarmak için başlattığı operasyonların sü

Azerbaycan, Gubadlı'daki işgalci Ermenistan birliklerini top atışıyla imha etti

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Niğde'de 14 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi

Brezilya'dan gelen bir gemide 220 kilogram kokain ele geçirildi