• $8,3173
  • €9,7387
  • 501.283
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
20 Şubat 2020 Perşembe 13:05 | Son Güncelleme:

Türkiye, Rusya ve İran, İdlib konusunu görüşmek üzere martta bir araya gelecek

Türkiye, Rusya ve İran, İdlib konusunu görüşmek üzere martta bir araya gelecek

Reuters, yeni İdlib zirvesinin tarihini duyurdu. Buna göre; Türkiye, Rusya ve İran, mart ayında İdlib konusunu görüşmek için İran'ın başkenti Tahran'da bir araya gelecek.

Rusya ve İran destekli Esed rejiminin Soçi ve Astana mutabakatlarını görmezden gelerek sürdürdüğü yoğun saldırılar sonucunda İdlib'de yaşanan insani dramın boyutları günbegün artmaya devam ediyor.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, yeni İdlib zirvesinin mart ayında gerçekleştirileceği bildirildi. Bu kapsamda Türkiye, Rusya ve İran, Mart 2020'de İdlib konusunu görüşmek için İran'ın başkenti Tahran'da bir araya gelecek.

Suriye'nin kuzeyindeki İdlib'de tırmanan gerilim dünya tarafından anbean izlenirken, Reuters haber ajansı garantör ülkelerin Mart ayında yeniden bir araya geleceğini duyurdu.

Ajansa konuşan Türk yetkililer, Türkiye, Rusya ve İran'ın Tahran'daki zirvede buluşacağını, öncesinde ise Rus heyetinin Ankara'ya gelebileceğini söyledi.

Türk yetkililerin verdiği bir başka önemli bilgi ise, Türkiye ve Rusya İdlib çevresinde birlikte devriye gezmeyi görüşebilir. Söz konusu devriye, bölgedeki güvenliğin sağlanması için bir seçenek olarak görülüyor.

<p>Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türkiye Cumhuriyeti'nin 97'nci kuruluş yıl dönümünü, hazırladığı v

MSB'den cumhuriyetin 97. yılına özel video

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Van'da 210 düzensiz göçmen yakalandı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları