• $8,1903
  • €9,8765
  • 471.819
  • 1330.48
25 Haziran 2018 Pazartesi 13:17 | Son Güncelleme:

Türkiye raportörü Kati Pir'den şaka gibi açıklama: Seçim adil bir ortamda yapılmadı

Türkiye raportörü Kati Pir'den şaka gibi açıklama: Seçim adil bir ortamda yapılmadı

Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye raportörü Kati Piri, Türkiye’de düzenlenen genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin “adil bir ortamda” yapılmadığını öne sürdü.

Terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP'nin eski eşbaşkanlarından Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmasını isteyen dört benzemezlerin Avrupa ayağında yer alan AP Türkiye Raportörü Kati Piri, uluslararası 415 gözlemcinin anbean takip ettiği 24 Haziran seçimlerinin "adil bir ortamda gerçekleştirilmediğini" savundu.

Kendi ülkesi parlamenter monarşiyle yönetiliyor ama...

Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine bir adım daha yaklaştıracak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni de hazmedemeyen Piri, parlamenter monarşiyle yönetilen kendi ülkesini veya yarı başkanlık ile yönetilen Fransa'yı bir kenara bırakarak, Euronews'te yer alan bilgiye göre, başkanlık sisteminin AB değerlerine uygun olmadığı görüşünü dile getirdi.

Siyasi teamülleri elinin tersiyle itti

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçen Türkiye'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimlerden tarihi bir zaferle çıkmasının ardından huzursuz olan Türkiye düşmanı Piri, siyasi teamülleri elinin tersiyle itip AB'ye seslenerek, Türkiye'de "Erdoğan dışındaki diğer siyasi aktörlerin de muhatap alınması" çağrısında bulundu.

(sTAR)

<h3>GALATASARAY-TRABZONSPOR | MUHTEMEL 11'LER</h3><p>Galatasaray, dev rakibini mağlup edip şampiyonl

Galatasaray-Trabzonspor maç sonucu ne olur?

Selçuklu motifleri buğday sapından üretilen kağıtlarla geleceğe taşınıyor

Türkiye, Kuzey Makedonya ordusuna üniforma bağışında bulundu

Edirne'de kaybolan yaşlı adamı Tunca Nehri'nde arama çalışmaları sürüyor