• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
24 Mart 2018 Cumartesi 15:40 | Son Güncelleme:

'Türkiye karşıtlığı' Cem Özdemir'e nişan taktırdı!

'Türkiye karşıtlığı' Cem Özdemir'e nişan taktırdı!

Almanya Yeşiller Partisi Milletvekili Cem Özdemir'e Ermenistan tarafından Devlet Liyakat Nişanı verildi. Özdemir, 2016 yılında sözde soykırım karar tasarısının Almanya Federal Mecliste kabul edilmesi için yoğun çaba sarf etmişti.

Almanya'da Yeşiller Partisi Milletvekili Cem Özdemir'e Ermenistan tarafından Devlet Liyakat Nişanı verildiği belirtildi.

Ermenistan'ın Berlin Büyükelçiliğinin resmi Twitter hesabından paylaşılan haber ve fotoğrafta, elçilikte düzenlenen törenle Özdemir'e Devlet Nişanı takdim edildiği açıklandı. Törende ayrıca Alman Ermeni Cemiyeti'nden Raffi Kantian'a da Liyakat Nişanı verildiği ifade edildi.

Sözde soykırımı tanıdığını açıklamıştı

Yeşiller Partisinin eski Eş Başkanı Özdemir, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını "soykırım" olarak niteleyen skandal karar tasarısının 2 Haziran 2016'da Almanya Federal Mecliste kabul edilmesi için yoğun çaba sarf etmişti. Ancak Alman hükümeti, mecliste kabul edilen karar tasarısının hukuki bir bağlayıcılığı olmadığını açıklamıştı.

Almanya'nın utanç dolu tarihine rağmen Türkiye'ye karşı böyle bir skandal kararı almasının arkasında bir 'Türk'ün de bulunması, kamuoyunda büyük tepki çekmişti. Özdemir, yakasında Ermeni rozeti ile kürsüye çıkmış ve sözde soykırımı tanıdığını ifade etmişti.

(AA)

<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı