• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
15 Şubat 2021 Pazartesi 16:09 | Son Güncelleme:

Türk İHA ve SİHA'ları tedirgin etti: Yunanistan İsrail'den HERON İHA kiralıyor

Türk İHA ve SİHA'ları tedirgin etti: Yunanistan İsrail'den HERON İHA kiralıyor
DHA

Azerbaycan ve Suriye'de tarih yazan Türk İHA ve SİHA'ları Yunan basınında bir kez daha gündem oldu. Türk İHA ve SİHA'ları karşısında çaresiz kalan Atina yönetiminin İsrail yapımı UAV HERON'ları envanterine katmak istediği duyuruldu.

Yunan medyası, Yunanistan'ın İsrail ile yapacağı 1,68 milyar dolarlık 20 yıl süreli savunma anlaşmasının detaylarını yazdı. Türk İHA ve SİHA'larının sahadaki üstün başarısını gören Yunan ordusunun İsrail'den iki adet kiralık UAV HERON istediği belirtildi.

DHA'nın haberine göre, Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran Yunanistan'ın İsrail ile yapacağı 1,68 milyar dolarlık 20 yıl süreli savunma anlaşmasının detayları ortaya çıktı. Yunan basının haberine göre, iki ülke arasında yapılan savunma işbirliği anlaşması kapsamında, Atina yönetiminin hedefinin kısa vadede, Hava Kuvvetleri envanterine İsrail yapımı İnsansız Hava Araçları UAV HERON'ları katmak olduğunu aktardı. Yunan basını Atina yönetiminin Azerbaycan ve Suriye'de büyük başarılara imza atan Türk İHA ve SİHA'lara karşı UAV HERON insansız hava araçlarını envanterine katmak istediğini yazdı.

İHA'LAR 3 YILLIĞINA KİRALANACAK

Yunanistan'ın İsrail ile imzaladığı savunma anlaşması çerçevesinde, 3 ay sonra İnsansız Hava Araçları UAV HERON'ların, Eğriboz (Evia) Yarımadası'nın doğusundaki İskiri (Skyros) adasındaki 135'inci Hava Üssüne geleceğini yazan Yunan medyası, HERON eğitimi için Yunan personelin Tel Aviv'de eğitime başlayacağını aktardı. İsrail ile Yunanistan arasında yapılan savunma anlaşması çerçevesinde, 2 adet UAV HERON tipi İHA'nın satın alınma opsiyonuyla toplamda 39 milyon euroya, üç yıllığına leasing yöntemi ile kiralanacağı öğrenildi.


Haberin Özeti

Yunan medyası, Yunanistan'ın İsrail ile yapacağı 1,68 milyar dolarlık 20 yıl süreli savunma anlaşmasının ayrıntılarını yazdı.

DETAY
• Yunan ordusunun İsrail'den iki adet kiralık Heron İnsansız Hava Aracı istediği belirtildi.
• Satın alma opsiyonuyla 3 yıllığına kiralanacak Heron İHA'lar için 39 milyon avro ödeneceği aktarıldı.
<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı