• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
19 Şubat 2021 Cuma 14:51 | Son Güncelleme:

Türk F-16'ları Yunanistan'ı korkuttu: Türkiye'nin gerisindeyiz

Türk hava kuvvetlerinin ana vurucu unsuru olan Türk F-16'ları Yunanistan'da büyük panik yarattı. Yunan basınında, "Hangi Hava Kuvvetleri daha güçlü?" başlığıyla Türkiye ve Yunanistan hava gücünün karşılaştırıldığı bir grafik yayımlandı.

Türk savunma sanayisinde F-16 uçaklarının yapısal ömrünün 12 bin saate çıkarılma çalışmalarının başlatılmasıyla Türk hava kuvvetlerinin ana vurucu unsuru olan Türk F-16'ları Yunan basınında yeniden gündeme geldi.

Star.com.tr'nin haberine göre Yunan basını, "Hangi Hava Kuvvetleri daha güçlü?" başlığıyla Türkiye ve Yunanistan hava gücünün karşılaştırıldığı bir grafik yayımladı.

"Yunan kanatları"nın sayısal olarak Türkiye'nin gerisinde olduğunu belirten Yunan basını şu ifadelere yer verdi: "Türkiye, 267 adet F-16 savaş uçağıyla sayısal olarak çok daha güçlü. Kendi savunma sanayisine ve çok dikkat çekici insansız uçak filosuna sahipler. Ülkemizin sahip olduğu insansız uçaklardan elbette üstün."

Bölgenin çok gergin olduğunun da altını çizen Yunan basını, Yunanistan'ın Türkiye'ye karşı askeri güç dengesi sağlamaktan başka seçeneği olmadığını belirtti.

"KURTARICI ARAMA NOKTASINA GELDİK"

Türkiye'nin savunma sanayisini sürekli güçlendirdiğini vurgulayan Yunan basını, "Türkiye karşısında yurtdışında kurtarıcı arama noktasına geldik" ifadelerini kullandı.


Haberin Özeti

Yapısal ömürlerinin 12 bin saate çıkarılması için çalışma başlatılan TSK'ya ait F-16 savaş uçakları, Yunan basınında geniş yer tuttu. Yunan basını, iki ülkenin hava güçlerini kıyaslayan bir infografiğe imza attı.

DETAY
• Türkiye'nin 216 adet F-16 savaş uçağı bulunduğu kaydedilen grafikte, Yunanistan'ın F-16, Mirage ve Rafale uçaklarından oluşan filosunda 197 savaş uçağı bulunduğu belirtildi.
<p>İstanbul Halkalı'da büyük bir yangın çıktı. </p><p>Dumanlar kilometrelerce öteden görülürken, eki

Halkalı'da iş yeri yangını

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek

Çakmakla piknik tüpünü kontrol etti! Evim tamamen yandı