• $7,7912
  • €9,2292
  • 480.307
  • 1213.52
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Haziran 2020 Salı 04:45 | Son Güncelleme:

Türk bilim insanı Doç. Dr. Sadi Vural'dan ABD polisine yüz tanıma sistemi

Türk bilim insanı Doç. Dr. Sadi Vural'dan ABD polisine yüz tanıma sistemi

Japonya'da kurduğu teknoloji şirketiyle ‘yüz tanıma sistemi' geliştiren Türk bilim insanı Dr. Sadi Vural, ürünlerinin ABD'deki polis departmanları tarafından satın alındığını söyledi.

TÜRK bilim insanı Doç. Dr. Sadi Vural, geliştirdiği yüz tanınma sisteminin ABD’deki polis departmanları tarafından kullanıldığını söyledi. Siyahîlerin ve Asyalıların tanınmasında ortaya çıkan sorunlar sebebiyle IBM, Amazon ve Microsoft’un da aralarında bulunduğu bazı teknoloji şirketlerin yüz tanıma teknolojileriyle ilgili satış durdurma kararı aldığını belirten Vural, “Bazı şirketler bu alanındaki faaliyetlerini sınırlasa da yüz tanıma sistemlerimizi ABD’deki polis departmanlarına satmaya devam edeceğiz” dedi.

BM DE KULLANIYOR

Vural, 2007 yılında Japonya’da yüz tanıma sistemleri geliştirme amacıyla Ayonix isimli şirketi kurduğunu belirterek, “Kuruluşumuzdan bu yana yüz tanıma algoritmalarımızı geliştirdik ve ürünlerimiz aralarında Birleşmiş Milletler ve çeşitli ülkelerin emniyet birimlerinin de olduğu kamu ve özel sektörden çok sayıda kuruluş tarafından kullanılıyor.

Doç. Dr. Sadi Vural’ın geliştirdiği sistem pek çok ülkede kullanılıyor.

<p>Editör:</p><p><a href='mailto:ayse.tunali@turkmedya.com.tr'>ayse.tunali@turkmedya.com.tr</

21 Ekim 2020 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin patatesi kayadan oyma depolarda muhafaza ediliyor

Başkan Erdoğan, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Schulz'u kabul etti