• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
28 Mayıs 2021 Cuma 12:04 | Son Güncelleme:

Doğumu yaptıran doktorun, kızının babası olduğunu 37 yıl sonra öğrendi

Doğumu yaptıran doktorun, kızının babası olduğunu 37 yıl sonra öğrendi

ABD'de yaşanan tüp bebek skandalı akıllara durgunluk verdi. 37 yıl önce tüp bebek tedavisiyle hamile kalan kadın, doğumu yaptıran doktorun, kızının babası olduğunu tesadüfen öğrendi.

ABD'de tüp bebek yöntemiyle hamile kalan kadın 37 yıl sonra kızının babasının, doğumunu yaptıran doktor olduğunu öğrendi.

CNN Türk'te yer alan habere göre; ABD'nin New Jersey eyaletinde Bianca Voss, 1983'te tüp bebek yöntemi ile hamile kaldı. Voss, bu tedavi için doktorun sperm bağışçısı kullanmasına izin verdi. Bunun için de ekstra 100 dolar ödedi.

Kızı Roberta, geçen yıl Noel Bayramı'nda hediye gelen DNA kitini uyguladı. Bilgilerini soyağacı hizmeti veren siteye yükledi. Ancak sonuç karşısında şok oldu. Roberta'nın babası, doğumunu yaptıran Doktor Martin Greenberg çıktı.

"TIBBİ TECAVÜZ"

Doktorun tedavide Voss'tan izin almadan kendi spermlerini kullandığı ve Roberta'nın biyolojik babası olduğu anlaşıldı. Literatürde "tıbbi tecavüz" olarak geçen bu durum bir suç teşkil ediyor.

Voss ve kızı Roberta, doktora 75 bin dolarlık tazminat davası açtı. 75 yaşında olan Voss, aynı zamanda doktordan sağlık durumuna, kronik hastalığı olup olmadığına dair bilgileri de paylaşmasını istiyor.

Doktorun başka hastalarında da kendi spermini kullanıp kullanmadığı araştırılacak.

<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!