• $8,8689
  • €10,474
  • 499.049
  • 1384.68
23 Temmuz 2021 Cuma 23:38 | Son Güncelleme:

Tunus Meclis Başkanı Gannuşi koronavirüsü yendi

Tunus Meclis Başkanı Gannuşi koronavirüsü yendi
AA

Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yendi.

Tunus'ta yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan Nahda Hareketi lideri ve Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi'nin iyileştiği belirtildi.

AA'nın aktardığı habere göre, Gannuşi'nin siyasi danışmanı Riyad eş-Şuaybi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gannuşi'nin tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildiğini ve sağlık durumunun çok iyi olduğunu söyledi.

Şuaybi, bazı milletvekillerinin, boşalan meclis başkanlığı koltuğunun doldurulması yönündeki talebiyle ilgili olarak ise "Bu kanunla alakası olmayan ahlaki ve siyasi bir düşüklüktür." dedi.

Gannuşi'nin de diğer vatandaşlar gibi virüse yakalandığını ve hastanede yaklaşık bir hafta kaldığını belirten Şuaybi, meclis başkanının yakında görevine döneceğini ifade etti.

Nahda Hareketi yetkililerinden Munzir el-Venisi de Facebook hesabından Gannuşi'nin evinde kahvaltı yaparken çekilmiş fotoğrafını paylaştı. Venisi, Gannuşi'nin sağlık durumunun iyi olduğunu kaydetti.

Gannuşi'nin sosyal medya hesabından 13 Temmuz'da paylaşılan yazılı açıklamada, Meclis Başkanının Kovid-19 testinin pozitif çıktığı duyurulmuştu.

Meclis Başkanlığına mektup gönderen Halk Hareketi Partisinden 3 milletvekili, Gannuşi'nin sağlık durumuna ilişkin ayrıntılı rapor istemiş ve Meclis iç tüzüğünün, başkanlık koltuğunun boşaldığının ilan edilmesine olanak tanıdığını belirtmişti.

<p class='MsoNormal'>Gülenay Kalkan, geçen sezon FOX dizisi Yasak Elma'da Feride  karakteriyle izley

'Yasak Elma'dan neden ayrıldığını Akşam'a açıkladı

Biber kurutma mesaisi köyü adeta kırmızıya boyuyor

Sahili kaplayan su sümbülleri temizleniyor

Tescilli kayısı çekirdeğinden kurabiyeler damakları tatlandırıyor