• $7,8228
  • €9,5024
  • 461.445
  • 1330.87
24 Nisan 2020 Cuma 00:14 | Son Güncelleme:

TSK'nın hamlesi Yunan'ı korkuttu: Başka bir şey için hazırlık mı?

TSK'nın hamlesi Yunan'ı korkuttu: Başka bir şey için hazırlık mı"

17 Nisan'da Türkiye'nin sınırlarından bin 500 kilometre uzaklıkta, Libya açıklarında Girit'in güneyine kadar inerek yaptığı ortak eğitim, Hafter kadar destekcisi durumundaki Yunanistan'da da büyük endişeye yol açtı. Türkiye ile ilgili yaptığı analizlerle dikkat çeken Yunan spiker İoannis Theodoratos, Deniz ve hava güçlerimizin Libya açıklarına, Girit'in güneyine kadar indiği eğitim faaliyetini değerlendirdiği bir video yayımladı.

Doğu Akdeniz'de dengeleri değiştiren Türkiye ile Libya arasındaki deniz yetki anlaşmasının ardından, TSK’nın Akdeniz’deki hamleleri sürüyor. 

Star.com.tr'de yer alan habere göre, deniz ve hava güçlerimizin Libya açıklarına, Girit’in güneyine kadar indiği eğitim faaliyetinin başarıyla tamamlandığı duyurulmuş, MSB yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer vermişti:

"Hava Kuvvetlerine ait uçaklarımızın Deniz Kuvvetlerine ait gemilerimizle Akdeniz’de icra ettiği müşterek eğitim faaliyeti başarıyla tamamlanmıştır."

Türkiye ile ilgili yaptığı analizlerle dikkat çeken Yunan spiker İoannis Theodoratos, Deniz ve hava güçlerimizin Libya açıklarına, Girit’in güneyine kadar indiği eğitim faaliyetini değerlendirdiği bir video yayımladı. 

Theodoratos, yayımladı videoda şu ifadeleri kullandı:

"Bu konuda (Türkiye ile Libya arasındaki deniz yetki anlaşması) artık üçüncü ülkelerin daha enerjik müdahalesinin sırası geldi. Suudi Arabistan, özellikle Mısır, BAE ve İsrail... Türkiye'nin farklı yerlerinden havalan 10'dan fazla savaş uçağı Yunanistan hava sahasını kullanarak Libya açıklarına gidiyor. Egemen değiliz ama kontrol ediyoruz! Evet gücün izdüşümü! Yoksa başka bir şey için hazırlık mı?"

Yunan spiker İoannis Theodoratos, Deniz ve hava güçlerimizin Libya açıklarına, Girit’in güneyine kadar indiği eğitim faaliyetini değerlendirdiği bir videonun tamamını buradan izleyebilirsiniz:


Milli Muharip Uçak TFX ile Akıncı TİHA ortak görev yapacak

Libya İçişleri Bakanı: Wagner grubu, kimyasal sinir gazı kullandı

<p>Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Zeytin Dalı bölgesinde şehit düşen Piyade U

Uzman Çavuş Altun'un kanı yerde kalmadı: 17 terörist etkisiz hale getirildi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da silahlı suç örgütüne yönelik operasyon

İstanbul güne sisle başladı