• $8,2766
  • €9,9888
  • 484.072
  • 1427.73
27 Mart 2018 Salı 01:00 | Son Güncelleme:

TSK ve ÖSO, Tel Rıfat için geri sayıma geçti!

TSK ve ÖSO, Tel Rıfat için geri sayıma geçti!

Mehmetçik ve ÖSO, Suriye’de Tel Rıfat’ı da terörden temizlemek üzere harekete geçti. Böylece Zeytin Dalı ile Fırat Kalkanı harekatlarının bölgeleri birleşecek ve ABD’nin terör koridoru hayali suya düşecek.

TSK ve ÖSO güçlerinin Zeytin Dalı Harekatı ile 58 günde terör örgütü PYD/PKK’dan temizlediği Afrin’de kontrol tamamen sağlanırken bölgeye insani yardım da ulaştırıp bölge halkının evlerine dönmesini sağlıyor. Afrin’de hayat normale dönmeye başlarken Zeytin Dalı Harekatı’nın son rotası kentin doğusundaki Tel Rıfat olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın operasyon sinyali verdiği Tel Rıfat için, TSK ve ÖSO tüm hazırlıklarını tamamladı.

KEŞİF VE ASKERİ YIĞINAK 

Operasyon için geri sayım başlarken bölgede keşif çalışmaları yapılıyor. İHA’lar bölgede keşif uçuşu yapıp teröristlerin koordinatlarını belirliyor. Afrin bölgesinde özellikle Racu ve Burseya dağı’nın ele geçirilmesinde görev alan unsurlar Tel Rıfat’a yönelik operasyonda öncülük edecek. Afrin’in doğu sınırlarına zırhlı birlikler ve askeri yığınak başladı.

BÖLGE HALKINDAN DESTEK 

Tel Rıfıt bölgesi halkı teröristlere karşı isyan başlatıp günlerdir Türkiye’nin operasyon yapması için gösteriler yapıyordu. Askeri kaynaklar Tel Rıfat sakinlerinin TSK ve ÖSO güçlerine karşı operasyonda yardımcı olmalarının harekatın en iyi şekilde ve hızlı tamamlanmasında önemli rol oynayacağını söylüyor. Tel Rıfat harekatı için ÖSO askerleri hazır bekliyor. ÖSO gruplarından Sultan Murat Tümeni Komutanı Fehim İsa, Tel Rıfat’a da hazır olduklarını ifade etti. Sadece 24 saat arayla Tel Rıfat’a girebileceklerini belirten Fehim İsa, “10 bin kişi hazırız” şeklinde konuştu.

İran medyasının yine hazımsızlığı tuttu 

Suriye ve Irak’ta yıllardır farklı terör örgütleriyle iş birliği yapan İran, Türkiye’nin bölgede attığı adımlardan rahatsız. Zeytin Dalı Harekatı’na ilk günden bu yana karşı çıkan İran, medyasıyla da Türkiye karşıtı bir algı operasyonuna başladı. Ülkede yayın yapan Tehran Times gazetesi, Afrin’in TSK’nın yönetimine geçmesini “işgal” olarak nitelendirdi. Türkiye’nin bölgeden bir an önce çıkması gerektiğini savunan İran medyası, bu haberleriyle terör örgütü YPG’yi mutlu etti.

Tel Rıfat operasyonu için tanklar hazır bekliyor.

<p>Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un  aksam.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Serkan Fıçıcı'nın konuğu o

Milli Eğitim Bakanı Akşam TV'de... Serkan Fıçıcı'nın soruları yanıtladı

İstanbul'da DAEŞ operasyonu: 8 şüpheli yakalandı

Yusufeli Barajı gövde inşaatında sona gelindi

Kahramanmaraş'ta heyelan sonrası oluşan Turkuaz Göl, turizme kazandırılacak