• $8,1377
  • €9,6315
  • 497.849
  • 1153.53
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
30 Mayıs 2020 Cumartesi 22:21 | Son Güncelleme:

Trump'tan protestoculara gözdağı: Ordu göreve hazır!

Trump'tan protestoculara gözdağı: Ordu göreve hazır!

ABD Başkanı Donald Trump, Minneapolis'te siyahi Amerikan vatandaşı George Floyd'un polis şiddeti nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından başlayan protestoların yatıştırılması için ordunun göreve hazır olduğunu söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, Florida'ya hareketinden önce Beyaz Saray'ın bahçesinde basın mensuplarına gündemi değerlendirerek, siyahi Amerikan vatandaşı Floyd'un ölümünden sonraki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yenisafak.com.tr'nin yer verdiği habere göre, Floyd'un ölümünün çok üzücü olduğunu ancak adaletin sağlanacağını dile getiren Trump, sokaklara dökülen göstericilerin Floyd'un anısına saygısızlık yaptıklarını savundu.

Trump, Bunlar organize radikal sol gruplar, Floyd'un anısını kirletiyorlar. Onun anısı için şiddet son bulmalı. Bu kişiler, bu Antifa grubu, bunlar radikal sol kötü insanlar, bu şekilde hareket edemeyeceklerini onlara öğretmek gerek. ifadelerini kullandı.

Trump, Beyaz Saray önünde dün toplanan göstericilerin yeniden toplanması ve güvenlik koridorunu aşması durumunda köpeklerle karşılanacaklarını ve Gizli Servis görevlilerinin göstericileri hızlıca dağıtacağını söyledi.

Minneapolis'in Demokrat Belediye Başkanı'nı da eleştiren Trump, Eğer onlar (eyalet yönetimi) çağrıda bulunursa ordumuz (olayları durdurmak için) göreve hazır ve istekli. Oradaki birliklerimiz hızlı bir şekilde oraya intikal edebilir. dedi.

Öte yandan, Twitter hesabından konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Trump, sokaklarda gösteri yapan kişilerin radikal sol gruplara mensup oldukları iddiasını yineledi.

Trump ayrıca, kendi taraftarlarından bu akşam Beyaz Saray önünde kendisine destek gösterisi yapmalarını istedi.

<p>Editör: <a href='mailto:ayse.tunali@turkmedya.com.tr'>ayse.tunali@turkmedya.com.tr</a> Kurgu

Hatay'daki saldırı girişimin kodları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbullular güne sisle başladı

Sağlık Bakanı Koca başkanlığında İstanbul'daki salgınla mücadele çalışmaları değerlendirildi