• $8,0427
  • €9,5147
  • 490.626
  • 1167.08
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
30 Mayıs 2020 Cumartesi 21:27 | Son Güncelleme:

Trump'tan protestoculara gözdağı: Onları köpekler ve silahlar karşılardı!

Trump'tan protestoculara gözdağı: Onları köpekler ve silahlar karşılardı!

ABD Başkanı Donald Trump, başkentteki protestolar sırasında Beyaz Saray'ı güvende tutmak için kullanılan etkili güvenlik önlemleri hakkında övünen bir dizi tweet attı.

ABD'nin Minnesota eyaletinde Minneapolis Polis Deprtmanına bağlı polis tarafından boğularak öldürülen siyahi George Floyd için düzenlenen protestolar, birçok eyalete sıçradı.

Star.com.tr'nin yer verdiği habere göre, ABD Başkanı Donald Trump, Washington'da Beyaz Saray'ın önünde düzenlenen protestolarla ilgili Twitter'dan bir açıklama yaptı.

ABD Gizli Servisine övgüde bulunan Trump, şunları kaydetti:

"ABD Gizli Servisi dün gece Beyaz Saray'da iyi iş çıkardı. Sadece profesyonel değil, son derece soğukkanlıydılar. Ben de içerideydim. Daha fazla güvende hissedemezdim."

ABD Başkanı Trump övgülerinin ardından, gizli servisin protestocuların bağırıp, atıp tutmasına izin verdiğini belirterek çok sert açıklamalarda bulundu.

Trump, Beyaz Saray çitlerini geçen protestocuların başına geleceklerle ilgili şunları söyledi:

"Profesyonel organize edilmiş, büyük bir kalabalıktı, ama çitlere yaklaşmadılar. Eğer bu olsaydı en fena köpekler ve en korkutucu silahlarla karşılarlardı. İyi pratik oldu. Sakın bunların kontrolden çıkmasına izin vermeyin."

BUNLARIN FLOYD'LA İLGİSİ YOK

Trump, göstericileri 'George Floyd ile ilgisi olmayan Organize Gruplar' olarak tanımlarken, şunları dedi:

"Beyaz Saray'da profesyonelce yönetilen protestocuların George Floyd'un anısıyla pek bir ilgisi yoktu. Bela için ordalardı. Ama gizli servis kolayca halletti."

Göstericiler, bir mitingden saatler sonra Cuma günü geç saatlerde Beyaz Saray'ın dışında toplandı. Olay yerine ait görüntülerde, protestocuların polisle çatıştığı görülüyordu.

<p>Yurt genelinin parçalı ve az bulutlu, zamanla Marmara’nın batısının çok bulutlu, gece saatl

Bugün hava nasıl olacak? Gök gürültülü sağanak bekleniyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Burçlar haftaya nasıl başlayacak? 26 Ekim 2020 burç yorumları

İstanbul'daki sis havadan görüntülendi