• $7,8757
  • €9,3218
  • 481.304
  • 1212.15
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
24 Temmuz 2020 Cuma 10:42 | Son Güncelleme:

Trump'tan övgü: Erdoğan, Putin ve Şi keskin zekalı

Trump'tan övgü: Erdoğan, Putin ve Şi keskin zekalı

New York Üniversitesi'nde tıp uzmanı olan Dr. Marc Siegel ile bir söyleşi gerçekleştiren ABD Başkanı Donald Trump seçimlerdeki rakibi Biden'ın aksine, "Erdoğan, Putin ve Şi keskin zekâlı" dedi.

FOX News kanalında, aynı zamanda New York Üniversitesi’nde tıp uzmanı olan Dr. Marc Siegel ile bir söyleşi gerçekleştiren ABD Başkanı Donald Trump (74), başkanlık seçimlerindeki rakibi Joe Biden’ı sert bir dille eleştirerek, 'Başkanlık için fiziksel ve mental dayanıklılığa ihtiyacınız var. Keskin zekâlı olmamız gerek. Erdoğan, Putin ve Şi keskin zekâlı.' dedi.

"BİLİŞSEL TESTLERE GİRMESİ GEREK"

Ana akım medyada akıl sağlığı üzerinden eleştiriler alan Trump, kendisini kanıtlamak için bilişsel testlere girip başarılı olduğunu ve 78 yaşındaki rakibi Biden’ın da bu testlere girmesi gerektiğini söyledi.

"UĞRAŞTIĞINIZ KİŞİLER ARASINDA KESKİN ZEKALI OLMAYAN KİMSE YOK"

Anketlere göre büyük farkla gerisinde olduğu Biden’ın başkanlık için yeterince zeki olmadığını öne süren Trump, Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Başkanı Vladimir Putin ve Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’i övdü: “Başkanlık için fiziksel ve mental dayanıklılığa ihtiyacınız var. Keskin zekâlı olmamız gerek. Putin, Şi ve Erdoğan keskin zekâlı. Uğraştığınız kişiler arasında keskin zekâlı olmayan kimse yok”.

Editör: Eda Cabul <a href='#0'>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

Azerbaycan işgal altındaki topraklarını tek tek kurtarıyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Gaga Gölü'nde yapılan incelemede kilise kalıntılarına rastlandı

Amida Höyük'te yapılan kazılarda 1800 yıllık kalorifer sistemi bulundu