• $9,257
  • €10,7762
  • 525.533
  • 1409.56
11 Kasım 2016 Cuma 00:00 | Son Güncelleme:

Trump’ın danışmanından çok çarpıcı FETÖ yorumu 

Trump’ın danışmanından çok çarpıcı FETÖ yorumu 

Donald Trump’ın başkanlığı döneminde Türkiye ile ilişkilere yönelik en kritik mesaj, Trump’ın danışmanından geldi. Emekli korgeneral Flynn, ABD’nin FETÖ liderine güvenli bir sığınak sağlamaması gerektiğini söyledi.

ABD TÜRKİYE'NİN TERÖRİSTİNE YATAKLIK EDİYOR

Özel sektörün hakimiyetinde şekillendiği belirtilen Donald Trump'ın ekibinde öne çıkan isimlerin başında Lucas Oil'in kurucu ortağı 74 yaşındaki Forrest Lucas geliyor. 

Lucas'ın adı İçişleri Bakanlığı için geçiyor. Hazine Bakanlığı için de Goldman Sachs'tan emekli Steven Mnuchin'in adı geçiyor. 

DIŞİŞLERİ'NE İKİ İSİM

Trump'ın kampanyası boyunca yanından ayrılmayan Newt Gingrich, Rudy Giuliani ve Chris Christie gibi isimlere de görev vereceği konuşuluyor. Cumhuriyetçi Senatör Bob Corker'ın Dışişleri, 

Senatör Jeff Sessions'ın ise Savunma Bakanlığı koltukları için isimleri geçiyor. Dışişleri Bakanlığı için ise iki kişinin adı geçiyor.  

Donald Trump’ın başkanlığı döneminde Türkiye ve ABD ilişkilerinin nasıl bir seyir izleyeceği merak edilirken tam da seçim günü dikkat çekici bir makale yayınlandı. Trump’ın zafer konuşmasında kürsüden adını anarak teşekkür ettiği, 2012-2014 arası ABD Savunma Bakanlığı İstihbarat Ajansı’nın direktörlüğünü yürüten, emekli Korgeneral Mike Flynn, The Hill yayın organına “Müttefikimiz Türkiye bir krizde ve desteğimize ihtiyacı var” başlıklı bir makale yazdı. Trump’ın başdanışmanı Flynn özetle şöyle dedi: 

GÜLEN KARANLIK BİR ÖRGÜTÜN LiDERİ

“ABD ve Türkiye arasındaki öncelikli çekişme nedeni, çokça dolaşan bir videoda da görüldüğü gibi eski Başkan  (Bill) Clinton’ın ‘dostu’ olarak andığı, Pensilvanya’da oturan karanlık İslami molla Fetullah Gülen... Gülen’in küresel ağı, terör ağının tehlikeli uyuyan hücre tanımına uygun işaretler içeriyor. Türkiye’nin bakış açısına göre de Washington, Türkiye’nin Usame Bin Ladin’ine yataklık ediyor. Dünyayı Türkiye’nin perspektifinden görmeye ihtiyacımız var. 11 Eylül saldırılarından sonra Usame Bin Ladin’in Türkiye’nin vergi mükellefleri tarafından fonlanan 160 charter okulu idare ederken Türkiye’de bir sayfiye kasabasındaki güzel bir villada yaşadığını duysak ne yapardık? Ona güvenli bir sığınak sağlamamalıyız. Molla son derece karanlık bir kişi."

KENDİSİNİ ILIMLI OLARAK GÖSTERİYOR

Yeni yönetimin Gülen konusunda Obama döneminden farklı bir yol izleyebileceği olasılığına dikkati çeken Flynn, FETÖ elebaşı Gülen'in kendisini "ılımlı" olarak gösterdiğini ancak asıl yüzünün görünenden farklı olduğunu belirtti. 

 

 

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi