• $7,8925
  • €9,348
  • 465.161
  • 1314.25
24 Nisan 2020 Cuma 20:34 | Son Güncelleme:

Trump, koronavirüs için ek bütçeyi onayladı

Trump, koronavirüs için ek bütçeyi onayladı
AA

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında küçük işletmeler ve sağlık merkezlerine destek ve daha fazla test yapılması amacıyla sunulan ve Kongre'den geçen 484 milyar dolarlık ek bütçe tasarısını onayladı.

ABD Başkanı Donald Trump, daha önce sırasıyla Senato ve Temsilciler Meclisinin onayını alan koronavirüsle mücadele için 484 milyar dolarlık ek bütçe tasarısını Oval Ofis'te düzenlenen törenle imzaladı.

AA'nın aktardığı habere göre, söz konusu tasarıya desteğini sık sık dile getiren Trump, tasarı masasına gelir gelmez imzalayacağını söylemişti.

EK BÜTÇENİN KAPSAMINDA NE VAR?

Salgın sebebiyle faaliyetlerini durduran küçük işletme sahipleri ve finansal açıdan zorluk çeken vatandaşlara 320 milyar dolar ayrılan tasarıda, hastaneler için 75 milyar dolar, küçük işletmelere acil afet kredisi için 60 milyar dolar ve diğer bazı kalemlerde de ilave bütçe ayrılması öngörülüyor.

Tasarıda ayrıca, daha fazla Kovid-19 testi uygulanması ve salgının kontrolü için 25 milyar dolar ekstra ödenek ayrılması isteniyor.

Yasa tasarısı salı günü Senatodan, dün de Temsilciler Meclisinden geçmişti.

<p>Mahremiyet ruhun kendini güvende hissetmesidir... </p><p>Mahremiyet eğitimi dediğimiz 'özel bölge

Çocuklara mahremiyet eğitimi nasıl verilir?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İki mevsim bir arada yaşanıyor! Fotoğraflar Türkiye'de çekildi

Bakın kuşlar nasıl yuva yapıyor? İşte o şaşırtıcı anlar