• $8,1207
  • €9,8093
  • 461.409
  • 1367.78
26 Haziran 2018 Salı 14:09 | Son Güncelleme:

The Telegraph’ın ofisine saldırı düzenlendi

The Telegraph’ın ofisine saldırı düzenlendi

Hollanda’da yayın yapan The Telegraph gazetesinin binasına saldırıda bulunuldu. Kamyonla gerçekleştirilen saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

Amsterdam polisi bu sabah saatlerinde bir kamyonetin The Telegraph gazetesinin binasına girdiğini, olayda herhangi bir can kaybının yaşanmadığını duyurdu.

Emniyetin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklama bu sabah saat 4’te mal dağıtımı yapan kamyonetin The Telegraph gazetesinin ofisine girdiğini bildirdi.

Polis olayda kasıt olduğunu ve sürücünün aracı ile birlikte kaçtığını belirtti.

Gazetenin baş editörü Paul Jansen yaptığı açıklamada, “Bu kasıtlı bir saldırıdır. Gazete bu suça kayıtsız kalmayacak” ifadelerini kullandı. Jansen, binanın cephesinin yüksek güvenliğe sahip camdan yapıldığını belirterek aracın çarpma sırasında durduğunu söyledi.

Televizyon kanallarında da binaya çarptıktan sonra yanan ve bölgeye hızla ulaştıktan sonra araca müdahale eden itfaiye görevlilerinin görüntüleri yayınlandı.

Geçen perşembe günü bir diğer saldırgan daha Amsterdam’daki medya kuruluşlarının bulunduğu bir binaya el bombası atmıştı. O saldırıda da herhangi bir can kaybı yaşanmamıştı.

Yerel motosikletçi gruplarının lideri olduğu açıklanan adam gözaltına alınmıştı.

(Şarku'l Avsat)

<p>Peki, piyasalar haftaya nasıl başladı? Piyasalar bugün neyi  fiyatlıyor? Alternatif yatırım araçl

Piyasalar bugün neyi fiyatlıyor?

Türk bilim insanı keşfetti! Rüzgar enerjisinde yeni dönem

Trakya'da 55 yaş ve üzeri vatandaşlar için aşılama başladı

Konya'da tarlalardaki göçmen leylekler balıkla besleniyor