• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
5 Ekim 2021 Salı 12:17 | Son Güncelleme:

Tesla ırkçılıktan ceza aldı, eski çalışanına 137 milyon dolar ödeyecek

Tesla ırkçılıktan ceza aldı, eski çalışanına 137 milyon dolar ödeyecek
Aksam.com.tr - Çeviri: Hasan Selçuk Turan

Tesla şirketinde bir asansör operatörü olarak çalışan Owen Diaz'ın, şirket için çalışırken ırkçı tacize maruz kalmasından ötürü Tesla'nın eski işçisine yaklaşık 137 milyon dolar ödemesi gerektiğine hükmedildi.

Bir San Francisco federal mahkemesi dün, Tesla şirketinde bir asansör operatörü olarak çalışan Owen Diaz'a düşmanca bir çalışma ortamı ve ırkçı istismar uygulandığı gerekçeleriyle yaklaşık 137 milyon dolar ceza kesti.

Aksam.com.tr'nin CNBC'den aktardığı habere göre, Tesla'nın eski bir işçisi olan Owen Diaz'a şirket için çalışırken ırkçı tacize maruz kalmasından ötürü yaklaşık 137 milyon dolar ödemesi gerektiğine karar verildi.

Mahkeme Jürisinin hükmü, 130 milyon dolar cezai tazminat ve 6,9 milyon dolar manevi tazminat ile avukatların talep ettiğinden daha fazlası oldu.

Tesla, halka açık bir blog yazısı yayımlayarak Diaz'ın tarif ettiği ırkçı ayrımcılığın ciddiyetini küçümsedi ve konu hakkında bilginin bunun daha önce Tesla'nın People Başkan Yardımcısı Valerie Capers Workman tarafından çalışanlara verildiğini söyledi.

<p>Akşam Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayiz, 'Markar'ı çok erken kaybettik. Markar hayat, yaşam doluydu.

'Anıları ve geride bıraktıkları bize ışık tutacak nitelikte'

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi