• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
05 Nisan 2021 Pazartesi 22:35 | Son Güncelleme:

Terör örgütü sivillerin evlerine bile el koydu

Terör örgütü sivillerin evlerine bile el koydu
AA

Terör örgütü YPG/PKK, ABD güçlerinin isteği üzerine Haseke il merkezinde, bin 500 sivilin yaşadığı konutları boşaltarak el koydu. Teröristler, evlerinden çıkmak istemeyenlere de ateş açtı.

Terör örgütü YPG/PKK, Haseke il merkezindeki sözde karargahlarının yer aldığı Spor Kompleksi Bölgesi'ndeki terör faaliyetlerini gizlemek amacıyla bölgeyi sivillerden arındırıyor. ABD güçlerinden bu yönde talimat alan YPG/PKK'lı teröristler, güvenlik nedenlerini öne sürerek sivillere ait 15 binaya el koydu. Söz konusu konutlar, Haseke il merkezinde ABD güçleri ve YPG/PKK'nın kullandığı binaların yakınında bulunuyor. Teröristler, evlerini terk etmek istemeyen ve örgütün isteğine mukavemet gösteren sivilleri ateş açarak korkuttu.

TAZMİNAT SÖZÜNÜ TUTMADILAR

YPG/PKK, verdiği tazminat sözüne rağmen mağdur ettiği ev sahiplerine de herhangi bir ödeme yapmıyor. Yaklaşık 20 yıl önce inşa edilen söz konusu binaların her biri 5 kattan oluşuyor, tahliye edilen dairelerde 1500 civarında sivil yaşıyordu.

"SİYASİ SÖZLER VERMEDİK!"

ABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi ve eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey'e, YPG/PKK'nın bölgede devlet kurma hayaline Amerikalı yetkililerin söz verip vermediği soruldu. Jeffrey, "Hayır vermedik. Bunu kendilerine her defasında söyledik. Hatta onların otonom sistemleriyle irtibat kurarken dahi temkinliydik. Eğer Suriyeli iseniz Birleşmiş Milletler (BM) gözetiminde yürüyen bir siyasi süreç ve yeni anayasa dahil belli koşullar olacaktır. Ne yapacaksanız Suriye muhalefeti ve Esed rejimi ile yaparsınız, bu sizin işiniz, bizim değil. Bu şekilde bunu herkese açıkça söyledik."

  • terör örgütü
  • james jeffrey
<h3>Akupunktur Derneği Onursal Başkanı Dr. Murat Topoğlu iftarda tüketilmesi gereken besinleri AKŞAM

İftarda neler tüketmeliyiz?

Fenerbahçe, Medipol Başakşehir maçı hazırlıklarını sürdürdü

Amerikalı Rapçi Kanye West'in ayakkabısı 2 milyon dolardan satışa çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'de