• $9,5324
  • €11,1037
  • 548.275
  • 1509.2
23 Ağustos 2021 Pazartesi 22:00 | Son Güncelleme:

Taliban 300 kayıp verdi, direnişçiler Pencşir'e hakim

Taliban 300 kayıp verdi, direnişçiler Pencşir'e hakim

Taliban'a karşı direnişe geçen Pencşir eyaletine bağlı vilayetlerde 300 Taliban üyesi öldürüldü. Taliban güçleri Pencşir'e doğru harekete geçti.

Afganistan'ın başkenti Kabil'in 160 kilometre kuzeyindeki Pencşir Vadisi'nde direniş etkili olmaya başladı. Pencşir'deki direniş hareketini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Amrullah Salih ve 'Pencşir Aslanı' olarak anılan Ahmed Şah Mesud'un 32 yaşındaki oğlu Ahmed Mesud yönetiyor. Yönetimi fiilen Taliban'a kaptıran Afganistan hükümetinin son emrinin pek çok ağır silahın bu vilayete taşınması olduğu belirtiliyor. Bölgeden gelen son görüntülerde vilayette hükümete ait helikopterlerin olduğu ve ağır silahlı direnişçilerin kentin güvenliğini sağladığı görülüyor.

PUSUYA DÜŞÜRÜLDÜLER

Vadideki vilayetler Pencşir ile Bağlan'da muhalifler Taliban'la savaşıyor. Bağlan'ın Andarab bölgesinde Taliban militanları pusuya düşürüldü. Yerel kaynaklar, çatışmada en az 300 Taliban militanının öldürüldüğünü duyurdu. Görüntülerde Afgan Güvenlik Güçlerine ait Humvee tipi silahlı askeri ciplerin vilayetteki stadyumun önüne toplandığı görülüyor.

<p>Saç ekiminde ekilen saçların daha canlı olması için  yeni bir teknoloji geliştirildi. Saç ekimi ö

Koronavirüs nedeniyle dökülen saçlara oksijen tedavisi

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu