• $ 5,9362
  • € 6,5668
  • 296.948
  • 122540
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Su birikintisinde 12 günlük mucize

Avustralya’nın ıssız bölgesi Outback’e gezmeye giden ve araçlarının nehir yatağına saplanması sonucu mahsur kalan 3 arkadaştan biri, 2 hafta sonra kurtarıldı.

Avustralya’da yaşayan üç arkadaş, 19 Kasım’da Tamra McBeath-Riley (52), Claire Hockridge (46) ve Phu Tran (40) gezmek için ıssız bölgedeki Outback’te gitti. Üç arkadaş, siyahat ettikleri Güney Avustralya tescilli S483 AAI olan beyaz bir Mitsubishi çift kabinli Triton ute’ın ücra bir yerde saplanması sonucu yolda kaldı.

ÇİFTÇİ POLİSE HABER VERDİ

Bir çiftçinin polise ihbar etmesiyle, bölgede yapılan aramada Tamra McBeath-Riley adlı kadın sağ kurtarıldı. McBeath-Riley’in verdiği bilgilerden yola çıkarak iki arkadaşı Claire Hockridge ve Phu Tran’ı arama çalışmalarının başladığını söyleyen polis, bu kişilerin hayatından endişe ettiklerini belirtti.

O KURTULDU, İKİ ARKADAŞI ARANIYOR

19 Kasım’da kaybolan Tamra McBeath-Riley, 12 gün sonra yanındaki köpekle sağ bulundu.

‘40 DERECE ÇÖL SICAĞINDA YÜRÜYEMEDİM'

Çevrede arama yaparken 1.5 kilometre uzaklıkta bir su birikintisi bulduğunu dile getiren McBeath-Riley, bir süre arkadaşlarıyla su birikintisinin ortasında kaldıklarını kaydetti. Arkadaşlarının yardım bulmak amacıyla perşembe günü ana yola doğru yürüyüşe çıktığını ifade eden McBeath-Riley, kendisinin ise 40 dereceye ulaşan çöl sıcağı nedeniyle yürüyemeyeceğini düşündüğü için bir köpekle su birikintisinin yanında kalmayı tercih ettiğini vurguladı. McBeath-Riley, birilerinin kendisini aradığından haberi olmadığını söyleyerek, “Helikopter beni bulduğunda, Claire ve Phu’nun ana yola ulaştıklarını düşündüm. Aklıma gelen ilk şey buydu” diye konuştu.


<p>Ordu´nun Kabadüz ilçesinde bir ağacın gövdesinden 17 ağaç yetişti. İlçeye bağlı Çambaşı Yaylası,

Ordu´da Bir Ağaç, Gövdesinde 17 Ağaç Büyüttü

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Silahlı drone, Togan ile ilke imza atacak

Çin'den son dakika koronavirüs salgını açıklaması