• $7,3299
  • €8,9805
  • 417.289
  • 1488.21
23 Temmuz 2014 Çarşamba 09:17 | Son Güncelleme:

Sözün bittiği an!

Sözün bittiği an!

Filistin'in BM Daimi Temsilcisi Mensur, BMGK toplantısında İsrail saldırılarında hayatını kaybeden çocukların isimlerini okudu, "Vahşice öldürülen bu çocuklar sayı değil insan" dedi.

BMGK toplantısına katılan Filistin'in BM Daimi Temsilcisi Riyad Mansur, konuşmasında, İsrail'in insan hayatına hiç değer vermeden sivillerin yaşadığı evlere saldırarak bazı noktalarda bütün bir aileyi öldürdüğünü söyledi.

Gazze'de hastanelerin bombalandığını ve masum sivillerin hastane koridorlarında hayatını kaybettiğini vurgulayan Mansur, "Uluslararası toplum, sivillerin korunması konusundaki taahhütlerini yerine getirmedi. Uluslararası toplum hukukun uygulanması ve insanlığa karşı sözlerini yerine getirmede başarısız olmuştur" diye konuştu.

İsrail saldırısı sonucu hayatını kaybeden çocukların fotoğrafını salonda gösteren ve öldürülen çocukların isim ve yaşlarını okuyan Mansur, "Bu çocuklar işgalci güç tarafından vahşice öldürüldü. Bu çocukların anneleri, babaları ve umutları vardı. Öldürülen çocuklar sayı değil insan, bir isimleri var. Biz sayı değiliz, insanız" diye konuştu.

KİMSE ÇOCUĞUNU KALKAN YAPMAZ

İsrail'in "terörist" ve "çocukların kalkan olarak kullanıldığı" söylemlerine de tepki gösteren Mansur, hiçbir ailenin en değerli varlığını kalkan olarak kullanılmasına izin vermeyeceğini kaydetti. 

Mansur, BM Güvenlik Konseyi'nden sorumluluklarını yerine getirerek kalıcı bir ateşkes ve İsrail'in tekrar saldırmasının önüne geçilmesi için gerekeni yapmasını istedi.

KATLEDİLENLERİN İSİMLERİ TEPEYE ASILDI

Lübnan’da aktivistler, başkent Beyrut’taki Ravşe tepesindeki kayalıklara üzerinde Gazze’de İsrail saldırılarında ölenlerin isimlerinin yazılı olduğu iki bez afiş astı. Telegraph gazetesi de ölen çocukların isimlerini yayınladı.

Lübnanlı aktivistlerin eylemde açtıkları pankartın üst kısmında ‘Beyrut’ta Filistin’e selam… Gazze’deki dostlara selam’ yazısı yer aldı.

Pankartta İsrail saldırılarında ölenlerin isimleri ve yaşları yer aldı.

Aktivistler pankarı astıktan sonra denize kırmızı güller atarak Gazze’deki saldırıları protesto etti.

İSRAİL TARAFINDAN ÖLDÜRÜLEN ÇOCUKLAR

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıların başladığı günden bu yana Gazze'de 635 kişi hayatını kaybetti, 4 bin kişi yaralandı. Ölenlerden 162'si çocuk, 78'i ise kadın. 

BM'ye göre savaş en yine çocuklartı vurdu. Öldürülen 155 Filistinli çocukların 132'sinin isim, yaş, cinsiyetleri konum İnsan Hakları için Al Mezan Merkezi tarafından derlendi. AA/ Al Jazeera/ Telegraph

 

<p>Süper Lig'in 27.haftasında Beşiktaş, düşme hattından kurtulmak isteyen Yukatel Denizlispor'u Voda

Beşiktaş-Denizlispor Maç Önü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşamı ve siyasi kariyeri

Vaka artışı yaşanan Samsun'da 'gizli ekip' tekrar görevde

2 bin 225 rakımdaki çığ tatbikatı nefes kesti