• $8,655
  • €10,1679
  • 491.975
  • 1393.87
11 Eylül 2021 Cumartesi 16:44 | Son Güncelleme:

Sosyal medya karıştı: Öğleden sonra dışarı çıkanlar güneşi böyle gördü

Sosyal medya karıştı: Öğleden sonra dışarı çıkanlar güneşi böyle gördü

Singapur'da salı günü yaşanan olay sosyal medyada yankı uyandırdı. Öğleden sonra dışarı çıkan vatandaşlar güneşin etrafında oluşan halenin görüntüsüyle şaşkınlığa uğradı. Twitter'da paylaşılan fotoğrafın altına bir kullanıcı, "kıyamet görüntüsü" olup olmadığını not düşerek espri yaptı.

Singapur semalarında 2020'den bu yana ikinci kez görülen güneş halesi, sosyal medyada büyük yankı buldu. Esprili bir atıfta bulunan bir Twitter kullanıcısı, yaşananların 'kıyamet' olup olmadığını sordu.

Çevredekiler çok renkli güneş halesinin fotoğraflarını paylaşmak için Twitter'a girip sıradışı manzara karşısında şaşkınlıklarını dile getirdi.

"ALIŞILMADIK BİR MANZARA"

North London Collegiate School paylaştığı tweet'te "Bugün spor sahamızdan dikkat çekici bir güneş halesi gördük. Güneşi çevreleyen soluk renkli halkalar, ışığın nispeten açık hava koşullarında yüksekte bulunan bulutlardaki buz kristallerinde kırılmasıyla oluşuyor. Singapur'da alışılmadık bir manzara." ifadelerini kullandı.

Twitter'da başka bir kullanıcı, şaşkınlığını "Ne muhteşem bir gün" diyerek ifade etti. Esprili bir atıfta bulunan başka bir Twitter kullanıcısı bunun "kıyamet" olup olmadığını sordu.

Bir diğeri Afrika mitolojisine dayanarak bu manzarayı "önümüzdeki büyük değişimin işareti" olarak nitelendirdi.

<p>Dünyaca ünlü bilim-kurgu serisi Matrix'in 4. filmi için  çekimler devam ederken, senaryoyla ilgil

Matrix evreni hakkında merak edilen her şey Gişeci'de

Deniz dibinde yaşayan şaşırtıcı hayvanlar

Hastalıklara karşı savaşan besinler

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali başladı