• $ 5,7123
  • € 6,326
  • 270.123
  • 107652
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Son dakika... Trump: Pence ve Pompeo yarın Türkiye'ye gidecek

Son dakika... ABD Başkanı Trump, Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun yarın Türkiye'ye gideceğini açıkladı.

ABD Başkanı Trump, son dakika bir açıklamada bulundu. Trump, pence ve Pompeo'nun Çarşamba günü Türkiye'ye gideceğini duyurdu. Beyaz Saray tarafında yapılan açıklamada ise Mike Pence'in Perşembe günü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşeceğini bildirdi.

POMPEO VE PENCE SURİYE İÇİN TÜRKİYE'YE GELİYOR 

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'ın bahçesinde yaptığı konuşmada, Pence ve Pompeo'nun yarın Suriye konusunu görüşmek için Türkiye'ye ziyarette bulunacağını açıkladı.

Amerikan askerlerinin Orta Doğu'da "polislik" yaptığını ve artık eve geri dönmelerini istediğini vurgulayan Trump, "Türkiye'ye ve başkalarına karşı sert davranacağız. Barış ve güvenliği sürdürmeliler. Ne olacağını göreceğiz. (Pence ve Pompeo'nun yer aldığı) Heyet ateşkes talep edecek. (Türkiye'ye) Tahmin edebileceğiniz en sert yaptırımları uyguladık." ifadelerini kullandı.

- Pence, Erdoğan ile görüşecek

Mike Pence'in basın ofisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Pence'in, 17 Ekim Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geleceği bildirildi.

Açıklamada, Pence'in Erdoğan ile görüşmesinde, Suriye'nin kuzeydoğusunda ateşkesin sağlanması konusunu öncelikli olarak görüşeceği vurgulandı.  (AA)


<p>Türk Silahlı Kuvvetleri´nin milli gururu Hürkuş, Airstart testini başarıyla geçti.</p>

Hürkuş Havadayken Motor Kapattı! Airstart Performansı Nefesleri Kesti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Bakan resmen açıkladı! 1.6 milyon memur ve emeklinin maaşı artacak

Türkiye'den müthiş operasyon! Türk askerleri etrafını bir anda sardı