• $ 6,7431
  • € 7,58
  • 367.869
  • 109111
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
08 Kasım 2019 Cuma 09:22 | Son Güncelleme:

İsrail'den rezil itiraf! 'PKKYPG'ye yardım ediyoruz'

İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Hotovely, Suriye’de PKK/YPG’li teröristlere yardım ettiklerini itiraf etti. Bölücü terör örgütünün bölgeden temizlenmesinin kendileri için tehlike olacağını söyledi

İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Tzipi Hotovely, ABD'nin Suriye'deki askerlerini çekmesine karşı olduklarını söyledi. İsrail Meclisi'nde düzenlenen Suriye özel oturumda konuşan Hotovely, "ABD'nin askerlerini çekmesine karşı olduğumuzu Washington yönetimine ilettik" dedi.

"Kürtlerin Suriye'nin kuzeyindeki egemenliğinin sona erme ihtimali İsrail için tehlikeli bir netice doğurur" diyen Hotovely, bunun başta İran olmak üzere bölgedeki 'olumsuz' güçleri kuvvetlendireceğini savundu. Hotovely, "Türkiye'nin Suriye'de operasyon düzenlediği alanlarda bulunan Kürtlere farklı şekillerde yardım ediyoruz" ifadelerini de kullandı. "İsrail, Kürtlere yardım etmeye muktedirdir ve bunun meyvesini ileride alacağımızdan eminim" diye konuşan Hotovely, ülkesinin ne tür insani yardımda bulunduğuna ilişkin detayları ise paylaşamayacağını belirtti.

SABAH

Şehit babasının vasiyeti duygulandırdı

Şehit babasının vasiyeti duygulandırdı

Kahramanmaraş'a has lezzetlerde Avrupa Birliği atağı

Kahramanmaraş'a has lezzetlerde Avrupa Birliği atağı

Fransa sokakları alev alev

Fransa sokakları alev alev

Irkçılık ve ayrımcılıkla mücadeleyle geçen b

Irkçılık ve ayrımcılıkla mücadeleyle geçen bir hayat: Muhammed Ali