• $ 5,7268
  • € 6,347
  • 271.476
  • 106846
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

İsrail'den rezil itiraf! 'PKKYPG'ye yardım ediyoruz'

İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Hotovely, Suriye’de PKK/YPG’li teröristlere yardım ettiklerini itiraf etti. Bölücü terör örgütünün bölgeden temizlenmesinin kendileri için tehlike olacağını söyledi

İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Tzipi Hotovely, ABD'nin Suriye'deki askerlerini çekmesine karşı olduklarını söyledi. İsrail Meclisi'nde düzenlenen Suriye özel oturumda konuşan Hotovely, "ABD'nin askerlerini çekmesine karşı olduğumuzu Washington yönetimine ilettik" dedi.

"Kürtlerin Suriye'nin kuzeyindeki egemenliğinin sona erme ihtimali İsrail için tehlikeli bir netice doğurur" diyen Hotovely, bunun başta İran olmak üzere bölgedeki 'olumsuz' güçleri kuvvetlendireceğini savundu. Hotovely, "Türkiye'nin Suriye'de operasyon düzenlediği alanlarda bulunan Kürtlere farklı şekillerde yardım ediyoruz" ifadelerini de kullandı. "İsrail, Kürtlere yardım etmeye muktedirdir ve bunun meyvesini ileride alacağımızdan eminim" diye konuşan Hotovely, ülkesinin ne tür insani yardımda bulunduğuna ilişkin detayları ise paylaşamayacağını belirtti.

SABAH


<p>Bursa´da park halindeki 2 araç söndürülmeyen mangaldan sıçradığı iddia edilen kıvılcımlar sebebiy

Bursa´da Mangal Kömürü İki Arabayı Yok Etti

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Kahramanmaraş'ın gizemli cenneti Yeşilgöz

Sanat camiası yasta! İşte duygulandıran 'Yıldız Kenter' paylaşımları