• $7,4914
  • €9,0766
  • 443.816
  • 1524.41
04 Aralık 2020 Cuma 13:21 | Son Güncelleme:

Son dakika haberi... Fransa'dan son dakika Brexit açıklaması

Son dakika haberi... Fransa'dan son dakika Brexit açıklaması

Fransa Brexit'e ilişkin son dakika açıklamasında bulundu. Edinilen bildiye göre, kötü giden Brexit anlaşması Fransa tarafından veto edilebilir.

Fransa'dan son dakika Brexit açıklaması geldi. Avrupa İşleri Bakanı Clement Beaune, Fransa'nın kötü giden Brexit anlaşmasını "veto" edebileceğini açıkladı.

İHA'da yer alan habere göre, Birleşik Krallık’ın kördüğüme dönen Avrupa Birliği’nden ayrılmasının ardından Fransa’dan da Brexit ticaret görüşmelerine ilişkin açıklama geldi. Fransa’nın Avrupa Birliği Bakanı Clement Beaune, ticaret görüşmelerinde anlaşamama durumu olduğunu ifade ederek, “İyi bir anlaşma yapılamazsa veto ederiz” dedi.

Ticaret anlaşması taslağının özellikle balıkçılık açısından belirli gereksinimlerinin karşılaması gerektiğini ifade eden Beaune, “Balıkçılarımıza, üreticilerimize kötü şartlarda anlaşma yapmayacağımızı söylemek istiyorum. Eğer iyi bir anlaşma sağlanamazsa, veto ederiz. Her ülke veto hakkına sahip, bu mümkün. Eğer bir taslak oluşturulursa kendi değerlendirmemizi yapacağız” ifadelerini kullandı.

Ticaret müzakerelerin son aşamasına varan Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği üyeleri arasında yapılan Londra’daki görüşmeler pazartesi gününden beri devam ediyor. İki taraf uzun süredir üç noktada ilerlemek için müzakereler gerçekleştiriyor.

Avrupalı balıkçıların İngiliz sularına erişimi, rekabet açısından Londra’da talep edilen garantiler ve gelecekteki anlaşmada anlaşmazlıkların nasıl çözüleceği masada tartışılıyor.

<p>Peki, Ankara  kulislerinde neler yaşanıyor? CHP’de neler yaşanıyor? Millet İttifakı dağılıy

Siyasette neler konuşuluyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Koronavirüsten korunmak için göldeki adacıkta yaşamaya başladı

Başkan Erdoğan, Milli Saraylar Resim Müzesi Açılış Programı'na katıldı