• $8,2958
  • €9,7663
  • 500.9
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
22 Temmuz 2020 Çarşamba 09:15 | Son Güncelleme:

Sırbistan'dan Ermenistan itirafı: Silah desteği sağlıyoruz

Sırbistan'dan Ermenistan itirafı: Silah desteği sağlıyoruz

Sırbistan, Ermenistan'a silah desteğinde bulunduğunu itiraf etti. Sırbistan Ticaret, Turizm ve Telekomünikasyon Bakanı Rasim Ljajic, ülkesinin Ermenistan'a silah sağladığını kısmen kabul ederek, “Erivan'a ambargo uygulanmıyor” dedi.

 Sırbistan, Ermenistan'a silah desteğinde bulunduğunu itiraf ederek, , “Erivan’a ambargo uygulanmıyor. Bu tür durumlarda alıcıya hayır demek zor” dedi.

"ERİVAN'A AMBARGO UYGULANMIYOR"

Ermenistan ordusunun Azerbaycan’a saldırılarda Sırbistan yapımı havan topları ve diğer silah kullandığı yönündeki haberlerin ardından Sırbistan Ticaret, Turizm ve Telekomünikasyon Bakanı Rasim Ljajic, ülkesinin Ermenistan’a silah sağladığını kısmen kabul ederek, “Erivan’a ambargo uygulanmıyor” dedi.

Sputnik'in haberine göre, Ljajic Nova.rc portalına açıklamasında, “Bu yıl, 2020’de, Ermenistan’a silah sevkiyatı özel bir şirket tarafından gerçekleştirilmişti. Devlet şirketleri bu sevkiyatta yer almamıştı. Hangi şirket olduğunu söyleyemem, ama genelde tüfek ve tabanca sağladığı biliniyor, söz konusu olan bir milyon eurodan küçük bir miktar, kargo mayıs veya haziranda teslim edilmişti” ifadesini kullandı.

<p>Sahte araç muayene sitesiyle 2 milyon liralık vurgun yapan çete çökertildi. İstanbul, Antalya, Bu

Sahte araç muayene sitesiyle 2 milyon liralık vurgun

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Cumhuriyet'in 97. yılına özel Milli Mücadele Sergisi yarın açılacak

Amerika sokakları yeniden karıştı