• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
29 Nisan 2021 Perşembe 16:02 | Son Güncelleme:

Son dakika haberi: Kırgızistan-Tacikistan sınırında sıcak çatışma! Ölü ve yaralılar var

Son dakika haberi: Kırgızistan-Tacikistan sınırında sıcak çatışma! Ölü ve yaralılar var
AA

Kırgızistan ile Tacikistan vatandaşları arasındaki taşlı sopalı kavganın silahlı çatışmaya dönüşmesi üzerine 1 kişi öldü, 17 kişi yaralandı.

Kırgızistan ile Tacikistan arasındaki tartışmalı sınır bölgesinde, iki ülke vatandaşları arasında dün başlayan taşlı sopalı kavganın öğle saatlerinde silahlı çatışmaya dönüşmesi üzerine 1 kişi öldü, 17 kişi yaralandı.

AA'nın haberine göre, her iki ülke yönetiminin, silahların kullanıldığı çatışmanın kontrol altına alınması için bölgeye askeri kolluk kuvvetleri gönderdiği belirtildi.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, ülkenin güneyindeki Batken bölgesinde yer alan baraj etrafında yoğun ve kesintisiz silah sesleri duyuldu.

Kabine üyelerini toplayan Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Başbakan Birinci Yardımcısı Artem Novikov'un başkanlığında söz konusu durumun çözümlenmesi ve incelenmesi için çalışma grubu oluşturdu.

"KIRGIZİSTAN SAKİNLERİNİ DÜŞMANLIĞI VE ANLAŞMAZLIĞI KIŞKIRTMAMAYA ÇAĞIRIYORUM"

Caparov, Dışişleri Bakanlığını, sınırdaki olayların diplomatik kanallar aracılığıyla durumun barışçıl bir şekilde çözülmesi için görevlendirdi.

Facebook hesabından bir mesaj paylaşan Caparov, "Başta siyasi güçler ve medya olmak üzere, tüm Kırgızistan sakinlerini sakin kalmaya, provokasyonlara boyun eğmemeye, düşmanlığı ve anlaşmazlığı kışkırtmamaya çağırıyorum." ifadesini kullandı.

<h3><strong>Haftanın magazin başlıklarını Akşam Gazetesi Magazin Müdürü Barış Kocaoğlu ve Eda Cabul

Kerem Bursin kafelere gidenlere 'salak' dedi, Maldivler'e gitti!

Ankara'da barajlardaki su miktarı bir ayda yüzde yüz arttı

Çin'in kontrolden çıkan roketi ilk kez görüntülendi

Pençe-Yıldırım operasyonunda PKK'ya ait mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi