• $8,003
  • €9,5318
  • 467.067
  • 1325.2
12 Kasım 2020 Perşembe 16:17 | Son Güncelleme:

Sina Yarımadası'nda helikopter düştü: 7 kişi öldü

Sina Yarımadası'nda helikopter düştü: 7 kişi öldü

Sina Yarımadası'nda Çokuluslu Kuvvet ve Gözlemciler'e (MFO) ait olduğu belirtilen helikopter düştü. İlk belirlemelere göre, 5'i Amerikalı, biri Fransız ve Çek Cumhuriyeti vatandaşının hayatını kaybettiği, 5 ABD askerlerinin de yaralandığı açıklandı.

Mısır’ın Sina Yarımadası’nda, Çokuluslu Kuvvet ve Gözlemciler’e (MFO) ait olduğu belirtilen helikopter düştü. Yerel medya, 5’i Amerikalı, biri Fransız ve Çek Cumhuriyeti vatandaşının hayatını kaybettiğini, 5 ABD askerlerinin de yaralandığını duyurdu.

DHA'nın İsrail basınından aktardığı bilgilere göre, Mısır’ın Sina Yarımadası’nda, Çokuluslu Kuvvet ve Gözlemciler’e (MFO) ait olduğu belirtilen helikopter düştü. Helikopterin Mısır’ın Sina Yarımadası’nın güneyinde düştüğü ifade edildi. Helikopterin teknik arıza nedeniyle düştüğü ifade edilirken, 7 kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu. Hayatını kaybedenlerin arasında 5 Amerikan, bir Fransa ve bir Çek Cumhuriyeti vatandaşı olduğu aktarıldı. Öte yandan, 5 ABD askerinin de yaralandığı bildirildi.

MFO NEDİR?

Çokuluslu Kuvvet ve Gözlemciler (MFO), Mısır ve İsrail arasındaki barış antlaşması koşullarını denetleyen uluslararası bir barışı koruma kuvvetidir. MFO genellikle Sina Yarımadası’nda ve çevresinde çalışıyor.


<p>Varank, Bakanlığa bağlı olarak faaliyetlerini yürüten DOKA'nın desteğiyle restore edilen evlerle

Bakan Varank'tan Giresun açıklaması: Zeytinlik Mahallesi UNESCO'ya aday

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Zap ve Avaşin-Basyan'da silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Uludağ'ın Robinson Crusoe'su 7 yıldır ormanda yaşıyor