• $8,1773
  • €9,687
  • 501.966
  • 1152.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
26 Haziran 2020 Cuma 02:28 | Son Güncelleme:

Sıcaklık arttı, plaja akın ettiler! 43 bin kişi ölmemiş gibi

Sıcaklık arttı, plaja akın ettiler! 43 bin kişi ölmemiş gibi

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden olan ve 43 bin vatandaşını kaybeden İngiltere'de halk plajlara akın etti. Uyarılara kulak asmayıp, sosyal mesafe kuralını hiçe saydılar...

Koronavirüs salgınından 43 bin vatandaşını kaybeden İngiltere’de havaların ısınmasıyla binlerce kişi Southend ve Bournemouth plajlarına akın etti. Çekilen fotoğraflar, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın sosyal mesafe kuralının 2 metreden 1 metreye indirildiğini açıklamasının ardından geldi. Britanya medyasında, bağımsız bilim insanlarından gelen uyarılara rağmen önlemlerin gevşetilmesi ve normalleşme sürecine girilmesine yönelik eleştiriler yer aldı.

GAZETE MANŞETLERİNDE

Daily Mirror gazetesi, ön sayfasında ‘Karantina yorgunu İngilizler yılın en sıcak gününde plajları doldurdu’ ifadelerine yer verdi. Telegraph gazetesi plaj fotoğrafına ‘Sadece kuduz köpekler ve İngilizler...’ başlığını uygun gördü. “Güneş Tuzağı” başlığını kullanan Financial Times ise ön sayfasında “Plajlardaki kalabalıklar riskleri görmezden geliyor” ifadelerine yer verdi. Sıcaklığın 32.6’yı bulduğu ülkede çarşamba günü yılın şu ana kadarki en sıcak gününün yaşandığı açıklandı.

Daily Mirror, ‘Merhaba Yaz’ manşetiyle çıktı.

<p>Hatay'ın İskenderun ilçesi Fener Caddesi'nde bir patlama meydana geldi. Patlamanın ardından bölge

Hatay'da 2 terörist etkisiz hale getirildi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Her gün bir diş sarımsak yutmanın faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi gelir

Görenler şaşkına döndü, evinin garajında kartonlarla tank yaptı