• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
27 Mayıs 2021 Perşembe 22:33 | Son Güncelleme:

Şehit 67 Filistinli çocuk manşette! İsrail medyası 'günah çıkarıyor'

Şehit 67 Filistinli çocuk manşette! İsrail medyası 'günah çıkarıyor'

İsrail gazetesi Haaretz, İsrail ordusunun Gazze'de öldürdüğü 67 çocuğun fotoğraf ve isimlerini yayımladı. Manşette, ‘Savaşın bedeli budur' başlığı kullanıldı.

İsrail'in sol eğilimli gazetesi Haaretz, birinci sayfasında İsrail ordusunun Gazze'ye son saldırılarında ölen 67 Filistinli çocuğun isimlerini ve fotoğraflarını yayımladı. Manşette, 'Gazze'de 67 çocuk öldürüldü, savaşın bedeli budur' başlığı kullanıldı. Haaretz 14 Mayıs'ta da, İsrail işgali altındaki bölgelerde yaşayan Filistinlilerin hakları için savaşan sivil toplum kuruluşu B'tselem'in tam sayfa ilanını yayımlamıştı. İlanda, şiddetin 'İsrail'in apartheid rejiminin sonucu olduğu' vurgulanıyordu.

254 FİLİSTİNLİ ÖLDÜ

11 gün süren saldırılar sırasında Gazze'de 67'si çocuk, 39'u kadın 254 Filistinli öldü. Sağlık yetkilileri hava saldırılarında 1900'den fazla kişinin de yaralandığını bildirdi. BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi ise İsrail güçlerinin Gazze'ye yönelik saldırıları nedeniyle en az 75 bin Filistinlinin yerinden edildiğini duyurdu.

Haberde dünyanın en yoğun nüfusa sahip kentlerinden Gazze'de İsrail'in sivilleri hiç umursamadan bombaladığı vurgulandı.

BM: SALDIRILAR SAVAŞ SUÇU TEŞKİL EDEBİLİR

BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, İsrail'in Gazze'de sivillere yönelik saldırılarının savaş suçu teşkil edebileceğini bildirdi. BM İnsan Hakları Konseyi'nin özel oturumunda konuşan Bachelet, askeri unsurların sivil yerleşim bölgelerine yerleştirilerek saldırıların buradan başlatılmasının da uluslararası insani hukukun ihlali olduğunu belirtti. Bachelet İsrail'in "Hamas'ın askeri amaçlarla kullandığı" iddiasıyla roketle vurduğu binalarda böyle bir kanıt bulunmadığını da açıkladı.

<p>Bozkurt'ta selde hasar gören 10 katlı bina iş makinesiyle yıkıldı.</p>

Bozkurt'ta 10 katlı bina böyle yıkıldı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi

Sel felaketinin çevre sorunlarına da yol açan izleri 3 aydır silinemedi