• $9,4852
  • €11,0566
  • 548.195
  • 1519.25
11 Ekim 2021 Pazartesi 10:04 | Son Güncelleme:

Sahnede feci kaza... Dekorun altında kalarak can verdi

Sahnede feci kaza... Dekorun altında kalarak can verdi
NTV

Rusya'nın başkenti Moskova'da bulunan Bolşoy Tiyatrosu'nda sergilenen bir bale gösterisinde, erkek dansçı dekorun altında kalarak yaşamını yitirdi.

Rusya'nın başkenti Moskova'daki Bolşoy Tiyatrosu'nda, bale gösterisinde erkek dansçının üzerinde dekor düştü. Seyircinin gösterinin bir parçası sandığı kazada erkek dansçı hayatını kaybetti.

NTV'de yer verilen habere göre, Rus oyuncu Yevgeny Kulesh, Moskova'da bulunan dünyanın en meşhur tiyatro salonlarından biri olan Bolşoy Tiyatrosu'nda sergilenen Sadko operası sırasında, dekor değişirken meydana gelen kazada yaşamını yitirdi.

Yevgeny Kulesh'in, dekorun bir parçası alçalırken yanlış yöne gittiği ve bu parçanın altında sıkıştığı tahmin ediliyor. Kazanın ardından gösteriye ara verildi. Bir süre sonra da seyirciye gösterinin devam etmeyeceği bildirildi.

SEYİRCİ, GÖSTERİNİN BİR PARÇASI SANDI

Seyircilerden bir kısmı, duyuruya çok şaşırdıklarını; sahnede yaşananların ilk aşamada gösterinin bir parçası olduğunu sandıklarını söyledi. Ancak çok kısa bir süre içinde oyuncuların sahnede panik ve dehşet içinde koşturması ve bazılarının "Her yerde kan var, hemen bir ambulans çağırın." diye bağırması üzerine, bunun oyunun bir parçası olmadığını anladıklarını belirttiler.

Konuyu araştıran uzmanlar, ölüme yol açan muhtemel ihmal ve olasılıkları değerlendirdiklerini söyledi. Bolşoy Tiyatrosu'ndan cumartesi akşam yapılan açıklamada da, "Gösteri hemen durduruldu, seyircilerden salonu terk etmeleri istendi." ifadeleri kullanıldı.

İLK KAZA DEĞİL

Bu, meşhur Bolşoy Tiyatrosu'ndaki ilk sahne kazası değil. Aynı tiyatroda 40 yıl sahne alan deneyimli keman virtüözü Viktor Sedov, Temmuz 2013'teki gösterisi sırasında orkestra çukuruna düşerek hayatını kaybetmişti.

2011'de de Moskova mahkemesi, Bolşoy'un solo baleti Pavel Dimitrichenko'ya, sanat direktörü Sergey Filin'e kendi evinin önünde asit saldırısı düzenleyerek görme yetisini büyük oranda kaybetmesine sebep olmak suçlamasıyla altı yıl hapis cezası vermişti.

  • Bolşoy Tiyatrosu
  • dekor
  • bale
  • Yevgeny Kulesh
<p>Eğitimlerini aldılar, küreklerini hazırladılar. Bu kez doktorlarıyla beraber hastanede değil, kay

Kansere karşı kürek çektiler

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu