• $8,089
  • €9,7541
  • 460.477
  • 1377.23
27 Şubat 2019 Çarşamba 10:37 | Son Güncelleme:

Rusya'nın Yars balistik füzesi trafiğe takıldı

Rusya'nın Yars balistik füzesi trafiğe takıldı

Rusya'nın kıtalararası balistik füzesi Moskava'daki trafikte sıkıştı.

(TM Dijital Haber Merkezi)

Rusya'nın RS-24 Yars taşınabilir kıtalararası balistik füzelerinin, 26 Şubat'ta Moskova Otomobil Çevre Yolu'ndaki trafiğe takılarak uzun süre beklediği gözlemlendi.

Sosyal medyada birçok kişi tarafından yüklenen görüntü ve videolar, Rus modern termonükleer silahlı kıtalararası balistik füze sistemlerinin Moskova yakınlarındaki trafik sıkışıklığında sıkışıp kaldığını gösteriyor.

Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, "Kıtalararası füzeler Moskova'daki Zafer Bayramı geçit töreni provasında yer almak için Teikovo'dan (İvanovo bölgesi) Alabino'ya (Moskova bölgesi) geçiyor." denildi.

Üç ila altı savaş başlığıyla donatılabilen RS-24 Yars kıtalararası balistik füze, 12 bin kilometre uzaklıktaki farklı hedeflere ulaşma kapasitesine sahip. Katı yakıtlı roket kullanılan ve Topol-M füzesinin iyileştirilmiş bir versiyonu olan füze hem yerden hem de bir araçtan atılabilme özelliğine sahip.

Yars sistemi, füze savunma sistemlerine yakalanmama özelliğine, uçuş sırasında manevra yapabilme ve hem aktif hem de pasif tuzaklar taşıyabilme özelliğine sahip.

<p>İzmir'de Murat A. adlı şahıs annesinin eski eşi Mahmut Karşıcı'yı sokak ortasında pompalı tüfekle

Sokak ortasında pompalı dehşeti! Cinayet anları güvenlik kamerasında...

Lider Beşiktaş'a Sivas'ta coşkulu karşılama

Nemrut Krater Gölü çevresinde açılan kardelenler görsel şölen sunuyor

Pakistan'da Türk mimarın imzasını taşıyan eser: Faysal Camisi