• $8,148
  • €9,7699
  • 457.425
  • 1402.15
01 Nisan 2021 Perşembe 14:08 | Son Güncelleme:

Rusya'dan Ukrayna açıklaması: NATO faaliyetlerine karşı önlem alıyoruz

Rusya'dan Ukrayna açıklaması: NATO faaliyetlerine karşı önlem alıyoruz
AA

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna sınırındaki askeri hareketliliğe yönelik, NATO'nun askeri faaliyetlerini artırması nedeniyle ülke güvenliğini sağlamak amacıyla önlem aldıklarını belirtti.

Rusya'nın Ukrayna sınırındaki hareketliliği artırması ve Kırım'a askeri sevkiyat nedeni ile açıklama yapan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın, sınırlarındaki NATO'nun faaliyetlerine karşılık önlem aldıklarını belirtti.

AA'nın haberine göre Peskov, Rusya'nın Ukrayna sınırındaki hareketliliği artırması ve Kırım'a askeri sevkiyat ile ilgili gazetecilerin sorusunu cevapladı.

Söz konusu askeri hareketliliği doğrulayan Peskov, "Rusya kendi toprakları içerisinde silahlı kuvvetlerini kendi takdirine bağlı olarak hareket ettiriyor. Bu hiç kimseyi rahatsız etmemeli ve bu hiç kimse için tehdit içermiyor." ifadelerini kullandı.

NATO'nun, Rusya sınırlarında askeri faaliyetlerini artırdığına dikkati çeken Peskov şunları söyledi:

"Rusya kendi sınırlarının güvenliğini sağlamak için gerekli önlemleri alıyor. Rusya sınırları boyunca NATO'nun, diğer birliklerin ve bazı ülkelerin silahlı kuvvetlerinin faaliyetlerini artırdığını biliyorsunuz. Bütün bunlar bizi tetikte olmaya mecbur ediyor."

Rus askeri birliklerinin Ukrayna'nın doğusundaki varlığına yönelik iddialarla ilgili de konuşan Peskov, "Rus birlikleri Ukrayna topraklarındaki silahlı çatışmalara hiçbir zaman katılmadı ve katılmıyor. Bu, Ukrayna'nın iç çatışmasıdır." dedi.

Ayrıca Peskov, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin provokasyonlar yaptığını öne sürerek, Rusya, Avrupa ülkeleri ve dünyadaki diğer ülkelerin Ukrayna'da iç savaş olmasını istemediğini vurguladı.

  • kramlin ukrayna açıklaması
  • peskov nato açıklaması
  • rusya nato krizi
<p>Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, 'Kanada'nın S/İHA'larımızın adeta destan yazdığı 'Karab

S/İHA'lar için ambargo tartışmaları

Ayasofya Camii'nin minaresinden İstanbul kuşbakışı görüntülendi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Nisan 2021)

Yapışık beşiz kediler operasyonla birbirinden ayrıldı