• $7,8729
  • €9,3916
  • 457.98
  • 1342.49
31 Mart 2020 Salı 21:21 | Son Güncelleme:

Rusya'dan koronavirüs iddiası: Putin teklif etti, Trump kabul etti

Rusya'dan koronavirüs iddiası: Putin teklif etti, Trump kabul etti
AA

Kremlin tarafından yapılan açıklamaya göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'ye koronavirüs mücadelesi için yardım teklifinde bulundu. ABD Başkanı Trump, Putin'in yardım teklifini kabul etti.

remlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede ABD'ye tıbbi ekipman göndereceklerini söyledi.

Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya'nın ABD'ye tıbbi malzeme desteği vereceğini söyledi. Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Donald Trump'ın dün telefonda görüştüğünü hatırlatan Peskov, "Rusya tarafından ABD'deki kötü epidemiyolojik durum kapsamında tıbbi ve koruyucu ekipman yardımı teklif edildi. Trump, bunu şükranla kabul etti." dedi.

Peskov, tıbbi ekipman taşıyan uçağın gün sonuna kadar yola çıkacağını aktararak "İstisnasız herkesin mevcut durumdan etkilendiği bir zamanda, ortaklık ve karşılıklı yardımlaşma ruhuyla hareket etmekten başka yol yok." diye konuştu.

ABD'nin de Rusya'ya ileride destek verebileceğini kaydeden Peskov, "Tıbbi malzemeler üreten Amerikan şirketleri de üretimde istenilen hızı yakalayınca, gerektiğinde karşılıklı adımlar atabilecek. Putin, Amerikalı meslektaşlarımıza yardım teklif ederken bundan yola çıktı." ifadelerini kullandı.

Türkiye'den iki ülkeye yardım malzemesi gönderiyor

Nikahta askeri üniforma giydiler

Nijerya'ya meteor düştü mü?

Tarihi hastane duvarının "mevsimlik misafirleri" gelmeye başladı

<p>Başkan Erdoğan, Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite 6. Toplantısı'na katılmak üzere Türkiye'ye

Başkan Erdoğan Katar Emiri ile Millet Kütüphanesi'ni gezdi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Seyfe Gölü, yağış olmaması nedeniyle kurudu

Metabolizmayı hızlandıran besinler hangileri?