• $7,4187
  • €9,0166
  • 445.558
  • 1569.35
12 Ocak 2021 Salı 22:36 | Son Güncelleme:

Rusya'da gündem oldu... Savaş gemisinden ilginç hırsızlık olayı

Rusya'da gündem oldu... Savaş gemisinden ilginç hırsızlık olayı
AKSAM.COM.TR

Rusya'da eski bir donanma komutanının, müze olarak kullanılan savaş gemisinden iki adet 13 tonluk bronz pervane çaldığı iddia edildi.

Rusya'da eski bir donanma komutanının, yüzen müzeye dönüştürülen Sovyetlerden kalma bir destroyerden iki adet 13 tonluk bronz pervane çaldığı iddia edildi. Soygun, Rusya'nın Baltık filosu karargahına ev sahipliği yapan ağır askeri üs olarak kullanılan Kaliningrad'daki Yantar Tersanesi'nde gerçekleşti.

Aksam.com.tr'nin Daily Mail'den aktardığı habere göre, adı belirtilmeyen komutan, Bespokoynyy destroyerindeki bronz pervaneleri daha ucuz ve daha hafif bir malzemeden yapılmış olan farklı pervanelerle gizlice değiştirmek için çete kurmakla suçlanıyor.

Rus Donanması'nın Baltık Filosundaki askeri soruşturma ekibi başkanı Sergey Sharshavykh, hırsızlıkla suçlanan komutanın planıyla çalınan pervanelerin değerinin 39 milyon 135 bin 603 ruble olduğunu ifade etti.

Rus medya kuruluşu Interfax'a göre, komutanının ve suç ortaklarının isimleri açıklanmadı. Şüphelilerin 13 tonluk pervaneleri kaldırma yöntemlerine ilişkin açıklama yapılmadı.

<p><span>Niğde'nin meşhur patatesi dondurmaya da lezzet katacak. 'Patatesli dondurma olur mu?' demey

Patatesli dondurma hem şaşırtıyor hem de tadanları kendine hayran bırakıyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (20 Ocak 2021)

Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısı için 10 kuralı belirledi! İşte o detaylar...