• $8,0903
  • €9,6881
  • 462.355
  • 1408.14
28 Mart 2021 Pazar 10:07 | Son Güncelleme:

Rusya ve Esed rejimi İdlib'de katliama mı hazırlanıyor? Doğu Akdeniz'e yığınak yaptılar

Rusya ve Esed rejimi İdlib'de katliama mı hazırlanıyor" Doğu Akdeniz'e yığınak yaptılar

Rusya, Doğu Akdeniz'de askeri gemi sayısını artırmaya devam ediyor. Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'deki iç savaş nedeniyle D. Akdeniz'de bulundurduğu 12 savaş gemisiyle denizaltısına Baltık filosundan yola çıkardığı dört savaş gemisinin daha eklendiği belirtildi. Peki, Rusya ve Esed rejimi İdlib'de katliama mı hazırlanıyor? İşte haberimizin ayrıntıları...

Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor. Suriye rejimiyle Rusya'nın muhaliflerin kontrolündeki İdlib bölgesinde büyük bir operasyon hazırladığı iddia ediliyor.

Hürriyet'in Rusya Savunma Bakanlığına yakınlığı ile bilinen avio.pro haber sitesine dayandırdığı haberine göre, Moskova'nın dün bölgeye aktarımını tamamladığı takviye gücün resmi amacı tatbikat gösteriliyor, ancak Şam rejimiyle Rusya'nın muhaliflerin kontrolündeki İdlib bölgesinde büyük bir operasyon hazırladığı iddia ediliyor. Rusya'nın son dönemde bölgeye hava ve füze saldırıları Ankara'nın tepkisini çekmişti.

SEYİR FÜZESİ ATIYOR

Rusya'nın Cebelitarık boğazı üzerinden Suriye kıyılarına gönderdiği 4 savaş gemisinden ilki 'Kalibar' seyir füzeleriyle donatılmış 'Boykiy' korveti. Diğer üç gemi 'Kaliningrad', 'Korolev' ve 'Minsk' ise büyük çıkarma gemileri sınıfında.

Üç çıkarma gemisinde Esad rejimine verilecek çok sayıda tank ve zırhlı piyade aracı bulunduğu belirtiliyor. Rus askeri uzmanlara göre olası askeri harekât alanı geçtiğimiz günlerde gerginlikler yaşanan İdlib bölgesi.

  • rusya doğu akdeniz
  • doğu akdeniz savaş gemisi
  • rusya doğu akdeniz son dakika
<p>Zonguldak'ta Emniyet Müdürlüğü'nde görevli trafik polisi Mustafa Dönmez, koronavirüs tedavisi gör

Zonguldak'ta trafik polisi koronavirüse yenik düştü... Acı detay ortaya çıktı

Bakanı Karaismailoğlu, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreninde katıldı

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı