• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
06 Temmuz 2020 Pazartesi 03:52 | Son Güncelleme:

Rus virologdan çarpıcı açıklama! 'Kovid-19 taşıyıcısını öldürmemeyi öğreniyor'

Rus virologdan çarpıcı açıklama! 'Kovid-19 taşıyıcısını öldürmemeyi öğreniyor'

Rus viroloji uzmanı Altşteyn, koronavirüsün bir yıl sonra saldırganlığını kaybedeceğini, insandan insana geçtikçe adapte olduğunu ve taşıyıcısını öldürmemeyi öğrendiğini vurguladı.

Rus viroloji uzmanı Prof. Dr. Anatoliy Altşteyn, yeni tip koronavirüsün saldırganlığının en erken bir yıl sonra düşüşe geçeceğini söyledi. Altşteyn, virüsün insandan insana geçtikçe adapte olduğunu ve taşıyıcısını öldürmemeyi öğrendiğini vurguladı. Rus basınına konuşan Altşteyn, “Tamamen etkisini yitirmesi ise bir yıldan üç yıla kadar, belki daha fazla bir zaman alacak. Bu konunda yapılacak hiçbir şey yok, SARS-CoV-2 böyledir” diye konuştu.

BU SAYEDE YAYILIYOR

Altşteyn, insanları ağır şekilde hastalandırmanın koronavirüse yarar sağlamadığını, zira öyle bir durumda hastanın diğer kişilerle teması kestiğini ve enfeksiyonu o kadar aktif yaymadığını ifade etti. Rus uzman, “Koronavirüsleri prensip olarak vücutlara yumuşak davranmaya, yani çok fazla zarar vermeden onların imkanlarından faydalanmaya, çoğalmaya ve yaşamaya adapte olmuşlar. Mutasyon da olsa” dedi.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan

Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? Başkan Erdoğan açıkladı!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Brüksel'de NATO Genel Sekreteri ile görüştü

'Bora-12' ve Ejder aktif hale getirildi: Karadeniz'de PKK operasyonu