• $7,4836
  • €9,0396
  • 441.861
  • 1556.77
07 Ocak 2021 Perşembe 14:44 | Son Güncelleme:

ABD'li siyasetçi Arvin Vohra, Kongre işgalini değerlendirdi: “Bu daha başlangıç”

ABD'li siyasetçi Arvin Vohra, Kongre işgalini değerlendirdi: “Bu daha başlangıç”
Aksam.com.tr

ABD'li siyasetçi Arvin Vohra, Kongre binasının işgaline kadar varan şiddet olaylarıyla ilgili olarak Rus televizyonuna konuştu. Böylesi bir öfke nefretin “ABD siyasetinin raydan çıktığını gösterdiğini” belirten Vohra, “Trump daha yeni başlıyor. Siyasi kariyeri bitmeye yakın bile değil. Gelecek 4 yılda bu şiddet olaylarını daha çok göreceğiz.” dedi.

Rusya merkezli RT televizyonuna konuşan uzmanlar, ABD Kongre binasının işgaline kadar varan siyasi gerilim ve ülkeyi etkisi altına alan kutuplaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Aksam.com.tr’nin RT’den aktardığı habere göre, programa katılan uzman ve siyasetçiler arasında yer alan ABD’li siyasetçi Arvin Vohra, başkent Washington’da yaşanan olayların eşi benzeri olmadığını belirterek, “ABD tarihinde bir çetenin çıkıp da başkentin ve Kongre’nin altını üstüne getirdiği görülmemiştir.” dedi.

“Bu düzeydeki öfke ve nefret, ABD siyasetinin raydan çıktığını gösteriyor”

ABD Kongresi’ndeki toplantının basit ve rutin bir işlem olduğunu, Joe Biden’ın başkanlığının tescil edilmesinin neredeyse haber değeri bile taşımadığını vurgulayan Arvin Vohra, şunları kaydetti:

“Bu bir seçim değil; yalnızca bir tescil işlemi uygulanacaktı. Bu düzeydeki bir hiddet, öfke ve nefret, ABD siyasetinin raydan çıktığını gösteriyor. Bu yalnızca ABD için değil, dünyanın herhangi bir yeri için bile normal bir davranış değildir. Böylesi rutin ve basit bir tescil işlemi hakkında böylesi bir şiddet gösterilmesi hiç normal değil.”

“Trump daha yeni başlıyor”

ABD Kongre binasının işgal edilmesine varan şiddet olaylarının gelecek yıllarda daha da şiddetleneceğini belirten Arvin Vohra, sözlerini şöyle sürdürdü:

“ABD Başkanı Donald Trump daha yeni başlıyor. Bunun son olduğunu düşünmek için hiçbir neden yok. Bu yaşananlar eğer bir şeyin başlangıcı değilse, maksimum ortası falandır. Cumhuriyetçi partinin geri kalanının da Trump gibi olmasını isteyenler durmayacaktır.”

“Trump’ın siyasi kariyeri bitmeye yakın bile değil”

Gelecek 4 yıllık süreçte buna benzer daha birçok miting, gösteri ve potansiyel şiddet olayı yaşanacağını savunan ABD’li siyasetçi Vohra, “Trump’ın siyasi kariyerinin bitmekten çok uzak bir noktada bulunduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.


Haberin Özeti

ABD'li siyasetçi Arvin Vohra, Kongre binasının işgaline kadar varan şiddet olaylarıyla ilgili olarak Rus televizyonuna konuştu.
• "Bu düzeydeki bir hiddet, öfke ve nefret, ABD siyasetinin raydan çıktığını gösteriyor."
• "Trump daha yeni başlıyor. Bunun son olduğunu düşünmek için hiçbir neden yok."
• "Trump'ın siyasi kariyerinin bitmekten çok uzak bir noktada bulunduğunu düşünüyorum."
<p><span>Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Abdullah Macit, İstanbul'daki hava tahminler

İstanbul'da kar yağışı ne kadar sürecek?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Fenerbahçe'nin ardından Galatasaray... Beşiktaş'ta yüzler gülüyor

Kısıtlamaların sona ermesiyle İstanbul'da hareketlilik başladı