• $7,9733
  • €9,4425
  • 489.899
  • 1196
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
20 Şubat 2020 Perşembe 11:51 | Son Güncelleme:

Rum basını: ABD, 500 askerini Güney Kıbrıs'a konuşlandırdı

Rum basını: ABD, 500 askerini Güney Kıbrıs'a konuşlandırdı

Rum basını, ABD'nin 500 askerini Güney Kıbrıs'a konuşlandırdığını yazdı. GKRY merkezli Haravgi gazetesi, "Kıbrıs, ABD'nin Orta Doğu ülkelerine yönelik saldırı mevzisine dönüştü" başlığını atarak İncirlik'teki ABD üssünün adaya taşınma ihtimali olduğunu öne sürdü.

ABD'nin, 500 askerini Güney Kıbrıs'taki Andreas Papandreu Hava Üssü'ne yerleştirdiği ve İngiliz Ağrotur Askeri Üssü'nde de çalışmalar başlattığı öne sürüldü.

DHA'nın GKRY merkezli Haravgi gazetesine dayandırdığı haberine göre, İngilizlerin kontrolünde bulunan bölgede Amerikalıların savaş faaliyetlerine ev sahipliği yapması için yoğun bir çalışma başlatıldı.

Haravgi gazetesinin, "Kıbrıs, ABD'nin Orta Doğu ülkelerine yönelik saldırı mevzisine dönüştü" manşetiyle verdiği haberde, İncirlik'teki ABD üssünün Kıbrıs'a taşınma ihtimalinin de olabileceği ileri sürüldü.

SEVKİYATIN SEBEBİ, SÜLEYMANİ'NİN ÖLDÜRÜLMESİ Mİ?

500 ABD askerinin tam teçhizatlı şekilde Güney Kıbrıs'a konuşlandığını yazan gazete, tüm bu ekipman ve personelin, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani'nin öldürülmesinin hemen ardından adaya geldiğine dikkati çekti.

Gazete, ayrıca bu durumun Kıbrıs'a zarar verebileceğini, Kıbrıs'ın hedef haline gelebileceğine işaret etti.

ABD'nin daha önce Süleymani'nin öldürülmesinden sonra Rum yönetiminden "acil" olarak askeri havaalanlarını kullanma izni istediği ortaya çıkmıştı.

<p>Editör: Ezgi Aşık <a href='mailto:ezgi.asik@turkmedya.com.tr'>ezgi.asik@turkmedya.com.tr</a></p><

Torba yasa teklifinde neler var?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Halkalı karabatak 500 kilometre yol alarak Türkiye'ye geldi

Uzmanlardan maske uyarısı: 3 katmanlı kullanılmalı, nano maskeler yasaklanmalı