• $7,3837
  • €8,9655
  • 416.994
  • 1466.28
29 Ağustos 2012 Çarşamba 11:42 | Son Güncelleme:

Romney resmen aday

Romney resmen aday

ABD başkanlık yarışında ABD Başkanı Barack Obama'ya rakip olmaya hazırlanan Mitt Romney'in Cumhuriyetçi Parti başkan adaylığı, partisinin kongresinde resmileşti.

Romney'in, partisinin başkan adayı olacağı, ön seçimlerde diğer aday adayların önüne geçmesi ve rakiplerinin yarıştan birer birer çekilmesiyle aslında mayıs ayında kesinleşmişti.
        
Florida eyaletinin Tampa kentinde başlayan Cumhuriyetçi Parti'nin ulusal kongresinde ise, Romney'in başkan adaylığı partinin delegelerinin oylarıyla resmileştirildi. Romney de perşembe günü, başkan adaylığını kabul etmesiyle ilgili kongrede konuşma yapacak.
        
Cumhuriyetçi Parti Kongresi, Romney'e, bir başkan adayı olarak vizyonunu sunması ve televizyon karşısında kongreyi izleyen milyonlarca seçmene kendini anlatabilmesi açısından önemli imkan verecek.
        
Öte yandan, Isaac kasırgası nedeniyle 4 günden 3 güne düşürülen parti kongresinin bugünkü açılış töreni de sembolik olarak yapıldı ve sadece birkaç dakika sürdü.

-Romney'e, eşinden övgüler

ABD'de, Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Mitt Romney'in eşi Ann Romney, eşini ''Amerika'nın ihtiyacı olan adam'' olarak tanımladı.
        
Ann Romney, bugün Cumhuriyetçi Parti'nin Florida eyaletinin Tampa kentinde başlayan kurultayında konuşma yapacak. Romney'in konuşmasından bazı bölümler ise önceden yayımlandı.
        
Konuşmasında, eşi Mitt Romney'in, ''seçilmesi halinde, Amerika'yı daha yukarılara taşıyacağını'' belirten Ann Romney, Romney'i ''Amerika'nın ihtiyacı olan adam'' olarak tanımlıyor.
       
Ann Romney, ayrıca, Romney için ''her sabah, başkalarının çözemediği problemleri çözmeye kararlı biçimde uyanan bir kişi'' ve ''yüzümüzü kara  çıkarmayacak bir adam'' ifadelerini de kullanıyor.
        
Ryan, resmen Cumhuriyetçi Parti başkan yardımcısı adayı

ABD Temsilciler Meclisi üyesi Paul Ryan'ın, kasım ayında yapılacak ABD başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'nin başkan yardımcısı adayı olması resmileşti.
        
Cumhuriyetçi Parti başkan adayı Mitt Romney, ABD başkanlık yarışında kendisine yardımcı olarak, yaklaşık 2 hafta önce, ABD Kongresi'nin Temsilciler Meclisi kanadında bütçe komisyonu başkanı olan ve özellikle bütçe konularında ABD Başkanı Barack Obama'ya çıkışlarıyla bilinen Ryan'ı seçmişti.
        
Florida eyaletinin Tampa kentinde başlayan Cumhuriyetçi Parti kurultayında da delegeler, Ryan'ın başkan yardımcılığı adaylığını oylayarak, resmileştirdi.
       
Ryan, bugün, kurultayda, parti üyelerine ve televizyon karşısındaki milyonlarca seçmene seslenecek.
        
AA 

<p><span>Gaziantep'in meşhur lezzeti küşleme kebabı hem görünümü hem de tadıyla görenlerin iştahını

Gaziantep'in meşhur küşleme kebabı tarifi

Ünlü belgeselci dünyayı böyle kandırdı! Her şey sosyal medyada ortaya çıktı

İstanbul'da 14 adreste PKK'ya yönelik operasyon

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşamı ve siyasi kariyeri