• $7,54
  • €9,004
  • 410.605
  • 1534.37
29 Ağustos 2012 Çarşamba 11:51 | Son Güncelleme:

Rick Santorum'dan Romney'e destek

Rick Santorum'dan Romney'e destek

ABD'de, Cumhuriyetçi Parti'nin ön seçimlerinde Mitt Romney'nin en yakın rakibi olan eski Pennsylvania senatörü Rick Santorum, Kasım'daki başkanlık seçimlerinde Romney'ye destek verdi.

Santorum, Cumhuriyetçi Parti'nin Florida eyaletinin Tampa kentinde yapılan kurultayında konuştu.
        
Romney'nin ön seçimlerdeki en yakın rakibi olan Santorum, tam da Amerikalılar'ın en fazla ekran başında olduğu akşam saatlerinde konuşmasını yaptı. Bu zamanlamanın da, muhafazakar bir isim olan Santorum'un Romney'ye desteğinin, parti içindeki aşırı muhafazakarların Romney'nin arkasında daha fazla toplanmasını sağlama amaçlı olduğu şeklinde yorumlandı.
       
Santorum'un konuşmasında en fazla merak edilen ise, 2016 başkanlık yarışı için ''kendisine mi oynayacağı'' yoksa Romney'yi desteklemeye mi ağırlık vereceğiydi.
        
Konuşmasının başından itibaren ABD Başkanı Barack Obama'yı ciddi biçimde eleştiren ve özgürlük ve fırsatlara dayanan ''Amerikan hayalinin'', Obama yönetimi altında ''bağımlılık kabusu''na dönüştüğünü söyleyen Santorum, daha çok Amerika'ya dair kendi ideallerinden bahsetti.
        
Santorum, özellikle, eşcinsel evlilikleri reddeden, sadece kadın ve erkeğin inşa edebileceği evlilik kavramı ile yerel bazda eğitim konuları üzerinde durdu, geleneksel aile yapısından bahsetti.
        
Santorum'un konuşmasının sonunda da, son günlerde Cumhuriyetçi Parti'nin özellikle kaçındığı kürtaj konusuna vurgu yaparak, ''Şükür ki, Amerika'nın hala Tanrı'nın doğmuş ve doğmamış tüm çocuklarına sevgiyle elini uzatan bir partisi var'' demesi dikkati çekti.
        
Santorum, ''Kasım ayında, bağımlılık için değil, yaşam ve özgürlük için oy kullanma şansımız var'' diyerek, Mitt Romney ve başkan yardımcısı adayı Paul Ryan için oy vermenin, ''ABD'yi, Amerika'nın yapabileceklerini anlayan liderlerin eline geri vermek'' anlamına geleceğini söyledi.
        
Böylelikle, Santorum, aşırı muhafazakar seçmene, Romney'yi desteklemesi yönünde mesaj verirken, bir yandan da kendisinin başkanlık hayalinin hala son bulmadığını gösterdi.
        
AA

<p>İlk etapta atışlarda biraz başarısız olsa da eğitimini  alarak ve kurallara uyarak gerçekleştirdi

Bordo berelinin poligon macerası Zeki Gümüş'le Rastgele'de

İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi yüzde 58,23'e yükseldi

Ünlü sanatçının önce imzasını sonra da canını aldı

Bu yiyecekleri tüketirken dikkat! Bağımlılık yapıyor