• $8,8689
  • €10,474
  • 499.049
  • 1384.68
9 Haziran 2021 Çarşamba 16:31 | Son Güncelleme:

El Salvador 3 Bitcoin'e oturma izni veriyor

El Salvador 3 Bitcoin'e oturma izni veriyor

Bitcoin'i resmi para birimi ilan eden ilk ülke El Salvador, şimdi de kripto paraya ilişkin aldığı yeni kararı açıkladı. Buna göre, göçmenler 3 Bitcoin karşılığında ülkede kalıcı oturma izni alabilecekler.

Kripto para birimi Bitcoin'in yasal hale getirilmesi için yasa tasarısını onaylayan El Salvador'dan bir hamle daha geldi.

Aksam.com.tr'nin Financial Express'ten aktardığı habere göre; El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, göçmenlere 3 Bitcoin karşılığında oturma izni verileceğini duyurdu. Sosyal medya hesabından, alınan kararları paylaşan Bukele, kripto para ticaretinde çeşitli teşviklerin sunulacağını da dile getirdi.

Peş peşe gelen kripto para kararlarının Bitcoin piyasasında uzun vadede dalgalanmalara sebebiyet vereceği öngörülüyor. Kırsal alanda yaşayan ve internet erişimi olmayan vatandaşlara da kolaylık sağlanacağını belirten Bukele, bağlantının zayıf olduğu yerlerde Bitcoin ağına bağlanması için bir uydu altyapısı kuracağını kaydetti.

Ayrıca yeni iş kollarının doğmasının önünün açılacağını söyleyen Bukele, şu an piyasadaki Bitcoin'in değerinin 680 milyar dolar olduğunu, bu paranın yalnızca yüzde 1'i bile El salvador'a yatırım olarak gelse, bunun ülkenin Gayri Safi Milli Hasılası'nı yüzde 25 artıracağını da söylemişti.

<div><p></p><p><span style='font-size: 1.6rem;'>Antalya'nın Manavgat ilçesinde tur otobüsü ile otomo

Antalya'nın Manavgat ilçesinde tur otobüsü ile otomobil çarpıştı. 2 kişi yaralandı

Biber kurutma mesaisi köyü adeta kırmızıya boyuyor

Sahili kaplayan su sümbülleri temizleniyor

Tescilli kayısı çekirdeğinden kurabiyeler damakları tatlandırıyor