• $ 6,7844
  • € 7,482
  • 373.93
  • 104954
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
15 Eylül 2019 Pazar 08:00 | Son Güncelleme:

PYD'li teröristlere ABD'den eğitim! Tatbikat yaptılar

ABD öncülüğündeki Birleşik Ortak Görev Gücü Harekâtı’nın Twitter hesabından terör örgütüne verilen eğitimlerle ilgili videolar paylaşıldı.  

Osman Nuri CERİT

ABD, bir taraftan Türkiye ile “güvenli bölge” için çalışma yürütürken, diğer yanda da terör örgütü PYD’ye silah ve eğitim desteği vermeyi sürdürüyor. ABD, terör örgütü ile ilişkilerini de açık açık yürütüyor. Hatta kendi verdiği askeri eğitimlerin videoları da sosyal paylaşım siteleri üzerinden servis ediyor. 

MESKUN ALAN EĞİTİMİ 

ABD öncülüğündeki Birleşik Ortak Görev Gücü’nün Twitter hesabından terör örgütüne verilen eğitimlerle ilgili yeni videolar paylaşıldı. 4 gün önce paylaşılan video ile önceki gün paylaşılan videoda PYD’nin çatısını oluşturduğu SDG üyelerine komando eğitimi verildiği gösterildi. Askeri bir taktik olan ‘oda temizliği’ görüntülerinin yer aldığı ilk videonun açıklama kısmında, “Suriye Demokratik Güçleri komando adayları 3 Ağustos’taki eğitimde oda temizliği yaptı. Ortak Görev Gücü kuvvetleri yaz eğitiminin parçası olarak adaylara Meskun Alanda Askeri Operasyonlar eğitimi verdi” ifadeleri kullanıldı.  

ŞEHİR SAVAŞI PROVASI

İkinci videoda terör örgütü militanlarının bir eve operasyon düzenleme tatbikatı yapma görüntüleri dikkat çekti. Daha önce sadece gerilla taktikleriyle eğitilen terör örgütü militanları, bu eğitimlerle şehir merkezlerinde saldırı düzenleme kabiliyeti kazanıyor. Eğitimlerin servis edilmesi de dikkat çekici bir adım olarak değerlendi.


Başkan Erdoğan'ın mektubu ve tıbbi yardım malzemeleri Çad'a ulaştı

Başkan Erdoğan'ın mektubu ve tıbbi yardım malzemeleri Çad'a ulaştı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

O anlar kameraya yansıdı! Baharın gelmesiyle ovaya indiler

4 saatlik sokağa çıkma izni başladı! Objektife yansıyan kareler...