• $8,2685
  • €9,9672
  • 474.963
  • 1337.5
20 Şubat 2019 Çarşamba 13:33 | Son Güncelleme:

Putin: ABD, Avrupa'ya füze sistemleri konuşlandırırsa buna aynı şekilde karşılık veririz

Putin: ABD, Avrupa'ya füze sistemleri konuşlandırırsa buna aynı şekilde karşılık veririz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "ABD'nin Avrupa'ya füze sistemleri konuşlandırması halinde biz de buna karşı aynı şekilde önlemler alacağız, yeni silahlar geliştirmeye devam ediyoruz" dedi.

TM Dijital Haber Merkezi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Federal Meclis'e yaptığı konuşmada, "ABD, Avrupa'ya füze sistemleri konuşlandırırsa buna aynı şekilde karşılık veririz yeni silahlar ve teknolojiler geliştirmeye devam ediyoruz." dedi.

Putin, ülkenin savunma sanayii işletmeleri tarafından sivil ürünlerin çıktısının artırılması gerekliliğinin altını çizerek, "Uydu ağımızın yeteneklerini artırmak gerekiyor. Rusya bunun için benzersiz teknolojilere sahip." açıklamasında bulundu.

Putin ABD'yi Avrupa'ya konuşlandırmak istediği füzeler için uyardı

Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD füzelerinin Avrupa’ya olası konuşlandırılması konusuna da değinerek, "Washington’ın, Avrupa’ya orta ve kısa menzilli füzelerini konuşlandırması Rusya için ciddi tehditler yaratacak. Bu tip füzeler Rusya'ya 10-12 dakikada ulaşıyor bu bizim için çok ciddi bir tehdittir. Bu durum için asimetrik eylemler geliştirmek zorunda kalabiliriz. ABD, Avrupa'ya füze sistemleri konuşlandırırsa buna aynı şekilde karşılık verebiliriz." dedi.

<p>Koray Şerbetçi ile Kestirmeden Tarih'te bu hafta Osmanlı  döneminde kendisine yer bulan Hınçak ör

Hınçak'ın arkasında kim vardı?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Nisan 2021)

Ava giderken avlandı! İşte vahşi doğadan nefes kesen anlar

Yürüyen ölüler gerçekmiş! İşte dünyadaki en ilginç hastalıklar